Sağlık Raporu Nasıl Ve Nereden Alınır

Sağlık raporu öğrencilik ve iş hayatında hemen hemen herkezin belli dönemlerde başvurduğu bir yoldur. Yani okuldan veya işten uzak kalmak isteyen kişilerin hasta olmaları şartıyla başvurdukları bir izin belgesidir. Bu rapor genellikle hastalık durumlarında verilmektedir.

Sağlık Raporu Nasıl Alınır

Sağlık durumu kötü olan insanlara bir sağlık kuruluşu tarafından verilen işten yada yapması gerekli olan işten uzak durması için verilen bir belgedir. Sağlık raporları doktorlar tarafında yapılan muayene sonrasında verilmektedir. Bu rapor sadece kişinin adına yazılmalktadır. Sağlık raporu için öncelikle muayene olmanız gerekiyor.

Muayene olduktan sonra doktor sağlık durumunuzun çalışmaya elverişsiz olduğuna kanaat getirirse sağlık raporunu yazmaktadır. Türkiye’de hastalığınız bulunuyorsa sağlık ocaklarından ve hastanelerden bu raporu alabilirsiniz.

Sağlık Raporu Nereden Alınır

Sağlık raporu alacak olan kişilerin öncelikle alacakları bu raporu nerde kullanacaklarını ve kullanılacak olan şirket veya okulun ne tarz bir rapor kabul ettiğini bilmesi gerekmektedir. Türkiye’de bir sağlık raporu özel polikiliniklerden, sağlık ocaklarından, devlet hastanesinden ve özel hastanelerden alınabilmektedir.

Sağlık Raporu Nasıl Ve Nereden Alınır” için 5 yorum

 • 26 Ağustos 2014 tarihinde, saat 20:08
  Permalink

  Sağlık raporu alırken kan tahlili yapılıyormu? Acil yardimci olurmusunuz

 • 24 Mart 2014 tarihinde, saat 12:11
  Permalink

  Merabalar ;
  aile hekimime spor yapabilir onayı almak için basvurdum fakat bana ‘ Biz saglık ocagındaki tum doktorlar karar aldık spor yapabilir onayı vermiyoruz.’ dedi. Böyle bir karar alabilirler mi bunu ögrenmek istiyorum.Aynı mahallede oturan arkadasım farklı saglık ocagında farklı hekime baglı o ise gittigi anda aldı.Sürekli olarak bu aile hekimine baglı olan kişiler şikayetci anlamadım ne yapmaya çalıştıgını bana bunu acıklayabilirseniz çok sevinirim . Bunu onaylaması gerektigine dair bir belge sunarsanız size minnettar kalırım.

 • 15 Mart 2013 tarihinde, saat 11:58
  Permalink

  Bende Özkaya tıp merkezinden almıştım işe giriş heyet raporunu bende tavsiye ederim çok hızlı ve hesaplı…

 • 3 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:41
  Permalink

  Arkadaşlar Ankara Uzmanlar kapanmış onun için Güvenparkta dolmuş duraklarının yanında Özkaya Tıp merkezi var orasıda hemen veriyor raporları fiyatıda baya uygun tavsiye ederim

 • 29 Temmuz 2011 tarihinde, saat 15:01
  Permalink

  Ankara Maltepede bulunan Ankara Uzmanlar tıp merkezi Ankarada heyet raporununu en hızlı ve ucuz veren yer. 5 hekimli heyeet raporu 60 tl yurtdışı raporu bulaşıcı hastalık testleri dahil 100 tl ehliyet raporu 20 tl ağır ve tehlikeli işler raporu kanları ve tahlilleri dahil 120 tl güvenlik raporu 50 tl

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.