Saçlar Nasıl Boyanır ? Dip Boya Nasıl Yapılır

Saç boyamanın püf noktalarını sizler ile paylaşacağız. İstenilen güzel ve verimli saçların alınabilmesi için saç boyamadan önce saçlarınızın kuru olmasına dikkat edin. Çünkü ıslak veya nemli saçlara boya uygulanmaz. Uygulandığı taktirde istediğiniz güzelliği alamazsınız.

Boyanacak olan saçın temiz olmamasına dikkat edin. Buda verimli bir boyama almak için gerekli bir şarttır. Neden diyorsunuz. Bunun nedeni yıkanan saçlarda kafa derisi altındaki gözenekler açılıyor. Açık olan gözeneklere boya gelip tahriş etmemek için saçlarınızın kirli olmasına dikkat edin.

Ayrıca boyanında canlı ve parlak görünmesi için bunu sağlayan saç bakım ürünlerini boyama işleminden önce yapmanız saçlarınız ve sizin için yararlı olacaktır.

Dip Boyası Nasıl Yapılır ?

Dip boyası saçların diplerine güzel ve özenerek sürülmesi gerekir. Sürülme esnasında fazla taşırmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer boyanacak saçta tek renk var ise saçın yıkanmasına ortalama 5- ila 10 dakika kala dip boyası saçın uçlarına doğru özel bir tarak yardımı ile sürülmelidir.

Saç röfleliyse dip boyası dipre bırakılır ve uçlara doğru güzelce çekilir. İşlem bittikten sonra saç bekletilmeden yıkanır.

Dip boyasını evde tek basşınıza yapmak gerçekten çok zordur. Bu nedenle mümkün olduğunca kuaföre gitmenizde yarar vardır. Eğer evde yapacaksanız boyanın tüp boya olmasına dikkat edin.

Kaynak: buyutec.net

Saçlar Nasıl Boyanır ? Dip Boya Nasıl Yapılır” için bir yorum

  • 17 Haziran 2014 tarihinde, saat 18:27
    Permalink

    BENIM SACLARIM SIYAH PALETTENIN ALTIN KARAMELİNE BOYAMAK İSTİYORUM AMA SACIMI ACMAM GEREKİYOR SACLARIMI ACARSAM İSTEDGİM RENGİ ALABİLİRMİYİM ACABA SACIMI ACMAYADA KORKUYORUM HANGI AçICIYI KULLANSAM KARAR VEREMIYORUM BIDE KIRMIZIMSI TURUNCU FALAN OLUYO DIYOLAR ACAMIYORUM OFFFF BIDE ACTIKTAN HEMEN SONRA BOYASAM OLURMU ISLAKKEN YARDIM EDIN LUTFENNN CEVAP BEKLIYORUMMM SIMDIDEN TESEKKURLER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.