Hisse Senedi

Hisse senedi alarak şirketlerin sermayelerine ortak olmak mümkündür. Hisse senetleri çeşitli gruplara ayrılmıştır, bu gruplar hakkında en doğru bilgiye ulaşılması gerekir. Hisse senedi sahiplerinin elde ettiği hakların tam olarak bilinmesi de oldukça önemlidir. Hisse senedi alınmasının temel amacı şirketin kârından pay almaktır. Hisse senetleriyle ilgili ayrıntılı bilgi edinmeden yatırımda bulunmak mümkün değildir. Hisse senedi alarak kâr elde etmek için borsa ve piyasa haberlerine en hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmak gerekmektedir.
Borsa hisse senetlerini almak ve satmak isteyenlerin buluştuğu finansal bir organizasyondur. Bu organizasyon içinde yatırımlarda bulunmak ve kâr elde edebilmek için güvenilir analiz ve yorumlara ihtiyaç duyulur. Borsa tahminleri ve hisse yorumlarını en güvenilir kaynaklardan takip etmek gerekir. Borsa ile sürekli kazanabilmek için borsa hakkında bilgisine ve tecrübesine güvenmediğiniz kişi ve kurumlardan uzak durmak gerekir. Borsanın nasıl takip edileceğini ve İMKB istatistik verilerinin nasıl yorumlanması gerektiğini bilmek çok önemlidir.
Yatırım yapmadan önce doğru bilgi ve analizleri öğrenmenin gerekliliği tartışılmaz. Bilinçli bir yatırımcı olabilmek için ekonomi dünyasını da yakından takip etmek gerekir. Hisse senedi ve borsa ile ilgili yararlı bilgi, inceleme, analiz ve haberler içeren internet sitelerinden faydalanılması gerekir.

Hisse Senedi” için 2 yorum

  • 18 Ekim 2010 tarihinde, saat 16:03
    Permalink

    zübeyde, bu işler sana göre değil… Borsa her zaman para kazandıran bir yatırım aracı değildir, kestaneyi çizdirirsin dikkat et:)

  • 8 Şubat 2010 tarihinde, saat 08:35
    Permalink

    ya lütfen bana kısa sürede kazandıracak bi hisse söyleyin çok zor durumdayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.