Google’ın DNS Adresi ile Hızlı İnternet

Google‘un duyurduğu, DNS adreslerini kullanarak internetinizi hızlandırabilirsiniz. Sadece interneti hızlandırmakla kalmayıp aynı zamanda, Youtube gibi yasaklı sitelere de bu DNS’yi kullanarak rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

Google DNS‘sini kullanmanın diğer bir faydası ise, DNS sorunalrının az olması. DNS sorunları ile çok karşılaşmayız ama bazen bazı sitelere girerken yavaşlama olabilir. Hatta hiç girmeyebilir. Google bu işe el atıyor ve kendi DNS adresi ile bu sorunların ortadan kalkacağını iddia ediyor.

Google’ın DNS Adresleri şunlar:

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

Eğer bu DNS’leri nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız çok önemli değil. Hemen Denetim Masasını açın.Denetim Masası’ndan Ağ Bağlantılarınıza girin. Buradan Yerel Ağ Bağlantısı eğer Kablosuz internet kullanıyorsanız ise Kablosuz Ağ Bağlantı‘sına sağ tıklayın ve Özellikler diyin. Çıkan yerden “İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP)“yazan yere tıklayın. Sonra aşağıdaki resimdeki gibi doldurun.

Google DNS ayarları

Google’ın DNS Adresi ile Hızlı İnternet” için bir yorum

  • 18 Eylül 2010 tarihinde, saat 10:04
    Permalink

    dostum cok tesekkur eederım..en ıyı dns gercekten bu denedım anında sonucu aldım..googleden sasmamak lazım zaten..teskurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.