Bedelli Askerlikte Son Durum Nedir?

Bedelli askerlik Türkiye’de bir çok insanın beklediği haberlerden biri bedelli askerlikle ilgili son durum yazıdadır. Merak edilen sorularınızın cevabı ve daha fazlası mevcuttur. Bedelli askerlik bekleyen kişiler gözünüz aydın desek yeridir, çünkü beklenen haber ne kadar üstü kapalı olsa da temellerinin atıldığı anlamına gelir.

bedelli askerlik

Müjde değeri taşıyan bu haberi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş üstü kapalıda olsa verdi. Öncelikle askerlikte biraz revizyon yapıldıktan sonra uzman ve profesyonel bir ordu kurulması gerektiğini söyledi.

Numan Kurtulmuş Genel Kurmay Başkanlığının böyle bir isteği olmadığını söylerken Hükümetin bunu siyası kararlılıkla gündeme getireceğinin ipuçlarını verdi ve bu haberle dört gözle bedelli askerlik bekleyen kişilerin yüzünü bir nebzede olsa güldüreceğe benziyor. Geri kalan bütün gençlerin askerlik süresini kısalacağı esastır bilgisini verirken

Türkiye’nin bunun gibi bir düzenlemeye gittiğini ve en yakın zamanda net bir şekilde müjdeyi vereceğini duyurdu. Bedelli askerliğin ordu revizyonundan sonra böyle bir hakkın tanına bileceği duyurusunu yaptı. Ardında bedelli askerlik için son kez bu hakkın tanınacağınıda bildirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.