Ben yaptım siz yapmayın :) – Adsense

seoKısa yoldan hemen para kazanma isteği yok mudur? İnsanı bazen büyük hatalara sürüklüyor 🙂 İlk wordpress blogumu Teknoloji üzerine açmıştım. Açıkca söylemek gerekirse pek kazandırmadı. Ama birgün öyle birşey oldu ki hitim bir anda tavan yaptı. 5’e katlandı. Neden mi?

Facebook’da yaşanan Flash player sorununu duymuş olabilirsiniz. Sadece Adobe flash player ile ilgili bir yazım tam o gün 600-700 ziyaretçi çekti. Bir anda yükseldi. Şok oldum. Günlük 1000’e ulaşmıştı hitim 🙂 Ne güzel bir durum değil mi? Bazen böyle şanslı durumlar olabiliyor. Adsense param da çok hızlı arttı. Günlük 2 dolar falan kazanıyordum sadece o sitemden.

Mayıs ayında Adsense‘den 200 tl falan aldım. Para tekrar birikti ama 100 dolara gelmeden dedim ben bu siteyi satıyım. Hem zaten ilk wordpess blogumdu bana iyi bir tecrübe oldu falan.. dedim. Sonra oldukça ucuz bir fiyata siteyi sattım. Şimdi çok pişmanım..

Şu an yeni bir blog açtım yani BilgiSpot ve sıfırdan başlamış oldum. Haliyle öyle hemen ziyaretçi de çekemiyorum. Adsense gelirlerim tabi ki düştü. Eğer BilgiSpot’da paylaşmış olduğum makaleleri eski blogumda paylaşmış olsam 200-300 kişi daha fazla ziyaretçim olacaktı. Hem 300’den fazla makale vardı 🙂 BilgiSpot’dakilerle 500 olurdu herhalde. 500 özgün makale ile ne kadar ziyaretçi çekebilirdim kim bilir.. Eylül ayında tekrar Adsense paramı çekmiş olacaktım aynı zamanda. Şu anda 85 dolar var. Ve ancak Ekimde alabileceğim 🙂

Demek istediğim şu. Tek bir site üzerinde yoğunlaşın ve siteniz yükselme dönemine girdikten sonra asla satmayın. Sıfırdan başlamak sizi çok yorar. Ben mi? Ben sıfırdan başladım ama şimdi işte günlük 1 makale ile Google’ın gözünde değer kazanmaya çalışıyorum. Ama satmasam şimdi 100 doları almış tekrar 20-30 dolar daha biriktirmiş olacaktım. Neyse hayırlısı…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.