En Yaygın Hamilelik Testleri

Yeni evlenen çiftler bir süre sonra yeni kurdukları ailelerine bir üyenin daha olmasını istemektedirler. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler en fazla heyecanı eşlerinin hamilelik testini uyguladıkları anda yaşamaktadırlar.

Hamilelik testi sonucunu bekleyen çiftler sonucun çıkmasını beklerken yaşadıkları heyecanı anlatamamaktadırlar. Mutlu hayatlarına yeni bir bebek ile genişletmek isteyen evli çiftler, evlendikten bir süre sonra hemen çocuk sahibi olmak istemektedirler.

Bayanlar hamile olup olmadıklarını en yaygın hamilelik testlerini kendilerinde uygulayarak hamile olup olmadıklarını rahatlıkla öğrenebilmektedirler. Hamilelik testlerinden en fazla kullanılanı kan testi olmaktadır.

Bayanların bağlı bulundukları sağlık kuruluşuna giderek yaptırdıkları kan testi ile hamilelik sonucunu kolaylıkla öğrenebilmektedirler. Hamilelik testleri arasında ikinci fazla kullanılan ise idrar testi olmaktadır. İdrar testini de sağlık kuruluşuna yaptırarak anında hamile olduğunuzu yâda olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Uzman kontrolünde yapılan hamilelik testleri %90 oranında kesinlik kazanmaktadır.

Son olarak ise yeni kullanılmaya başlanan ultrason testi olmaktadır. Kesin sonuçlar veren ve uzmanlar yardımı ile yaptırabileceğiniz hamilelik testlerini kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Sağlık kuruluşuna gitmeden hamilelik testi yapmanın diğer bir yolu ise eczanelerden temin edebileceğiniz hamilelik testi ile olmaktadır. Yaptığınız bu test çoğu zaman olumlu sonuçlar verse de çoğu zaman olumsuz sonuçlar meydana gelebilmektedir. Yine de kesin hamilelik sonucu almak isteyen kişiler uzmanlar tarafından yapılan testleri kendilerine uygulayarak hamile olup olmadıklarını daha kolay bir biçimde öğrenebilmektedirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.