Gmail Nasıl İptal Edilir?

Gmail hesabını kullanmak istemeyen ve kalıcı olarak silmek isteyen kişiler, Gmail üyeliklerinin iptal edilmesini sağlayabilir. Ancak Gmail üyeliğini iptal eden kişiler, bu üyeliğine bir daha girememekte yada üyeliğini yeni aktif edememektedir. Bu yüzden de Gmail üyeliğini iptal etmek isteyen kişilerin, bu durumu göz önünde bulundurması gerekmektedir. Gmail üyeliğinizin iptali için izlemeniz gereken belirli adımlar vardır. Bunlar;

1) Var olan Gmail hesabınıza internet tarayıcınız veya Gmail uygulaması üzerinden giriş yapmalı ve oturumunuzu açmalısınız.

2) Oturum sayfanızın en üst kısmında dişli çark şeklinde görülen, ayarlar sekmesi yer almaktadır. Bu sekmeye tıklayarak, açılan menüden ‘’ Hesap Ayarları’’ seçeneğine tıklatın.

3) Karşınıza çıkan sayfadan ‘’Ürünlerim’’ seçenekli kısmın tıklayıp ‘’ Düzenle ‘’ seçeneğine tıklatarak üyelik iptal sistemine ulaşabilirsiniz.

4) Bu kısımda yer alan ‘’ Gmail Hizmetini Kaldır ‘’ seçeneğini tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekir.

5) Silme talebinde bulunan kişinin siz olduğuna dair yapılan sorgulama kısmını geçtikten sonra onaylama işlemi tamamlanacak ve silme talebiniz son aşamaya geçecektir.

6) Üyeliğinizi iptal etmek istediğinize dair onay kutucuğuna da tıkladıktan sonra, hesabınızın kapatılması için işlem tamamlanacaktır.

Bu adımlar sonucunda üyeliğiniz kalıcı olarak kapatılmış olacak ve Gmail hesabınız geri getirilmemek üzerine drive sistemiyle birlikte kapatılacaktır. Bu yüzden de bu adımları yaparken mutlaka hesabınızı kontrol edin ve drive sisteminizdeki önemli verileri yedeklediğinizden emin olduktan sonra silme işlemine başlayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.