Google Grup Nedir?

Google’nin Gmail kullanıcıları için sağladığı ayrıcalıklı uygulamalardan bir tanesidir. Google Grup, birçok kullanıcının tek bir platformda birleşebilmesine, yazışma yada sesli konuşma yapabilmesine olanak sağlayan bir alandır. Web alanı üzerinden online sağlanan bu uygulamaya Hotmail, Yahoo gibi mail şirketlerini kullanan kişilerde katılabilmektedir. Ancak grup kurucuları sadece Gmail hesabına sahip olan kişiler olmaktadır.

Google Grup Nasıl Kurulur?

Google grup kurma işlemi oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Bu işlemi adım adım anlatacak olursak;

  1. Gmail hesabına sahip olan kişi Google hesabına girer ve oturum açar.
  2. Hesabına giren kişi gruoups.google web adresine girmeli ve bu girdiği alanda yer alan ‘’ Grup Oluştur ‘’ seçeneğine tıklamalıdır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra grup detaylarını girmek için başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
  3. Karşınıza çıkan sayfada yer alan Grup Adı, Grup Adresi ve Grup Gizliliği kısımlarını doldurduktan sonra, grubunuz aktif olarak açılmış olacaktır. Grup Gizliliği kısmında kısıtlı seçeneğini seçtiğiniz takdirde gruba sizin davetiniz dışında kimse katılamayacak ve yazışmalarınızda gözükmeyecektir.
  4. Grubunuz açıldıktan sonra uygulamaya başlamak için arkadaş davet etmeniz gerekir. Bunun için karşınıza çıkan sayfada ‘’ Arkadaşlarını Davet Et ‘’ kısmından, davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızın e-posta adreslerini girerek, davetiye göndermeniz gerekmektedir. Davetiye arkadaşlarınızın mail adreslerine gönderilecek olup arkadaşlarınız bu maile tıkladığı takdirde gruba girmiş olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.