Google Adwords Kelime Aracı Nedir?

Google Adwords reklam aracından tam verim alabilmek için reklamınıza en uygun, insanların en fazla aradığı keywordu bulmanız gerekir. Ancak bu şekilde sitenizin veya satacağınız ürünün tanıtımını daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Google Adwords kelime aracı, bu işlemi sizin adınıza halleden, dönemlik olarak reklamına en uygun keywordleri sizlere gösteren, Google üzerinden en fazla aranan reklamınıza uygun keywordleri analiz eden özel bir programdır.

Google Adwords Kelime Aracını Neden Kullanmalıyız?

  • Google adwords kelime aracı arama motoruna daha hakim, verilerle çalışan ve tam verimli işlem için hazırlanmış özel bir sistemdir. Manuel keyword tahminine oranla daha iyi bir sonuç çıkmasını sağlar.
  • Sizi tahmin etme, yeni keyword arama ve uygun keyword bulmak için araştırma yapma gereksiniminizi azaltır. Bu şekilde sitenize daha fazla zaman ayırmanız için olanak oluşturur.
  • Google adword kelime aracı günün her saatinde aktif olarak çalışan bir programdır. Anlık olarak keyword takibi ve araştırması yaptığından, günlük olarak yeni keywordlerin hesabınıza eklenmesini sağlar.
  • Google adwrods, Google arama motoru üzerinde keywordlerin aranma oranlarını da anlık olarak takip eder. Yükselme potansiyeli yüksek keywordleri anında bularak sizlere daha önce kullanılmamış keywordlerle rakiplerinizi geride bırakma şansı verir.

Google Adwords Anahtar Kelime Aracı Nasıl Kullanılır?

Google Adwords anahtar kelime aracının kullanmak için öncelikle Adwords hesabınızın olması gerekmektedir. Adwords hesabınız var ise bu hesaba girerek, anahtar kelime arama kısmından gerekli ayarlamaları yapmanız gerekir. Bu ayarlamalaı reklamlarınızın hitap etmesini istediğiniz kitleye ve ülkeye göre yapmalısınız. Ayarlama kısmından ülke ve dil bilgisini seçmeli, gerekli bilgileri yazdıktan sonra arama kısmına geçmelisiniz.

Arama kısmından size uygun anahtar kelimeyi bulabilmek için sitenizin web adresini bu kısma girebilirsiniz. Bu şekilde siteniz için en uygun keywordleri bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra satacağınız ürün veya siteniz için keyword arıyorsanız, bunlarla alakalı uygun bir keyword girerek, yeni ve uygun türetilmiş keywordleri de anında öğrenebilirsiniz. İşlemleri tamamladıktan sonra karşınıza çıkacak detaylı istatistik ve keyword sütunundan uygun keywordlerle işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Anahtar kelime aracında karşınıza çıkan sonuçları ‘’Görüntülenecek Sütunları Göster’’ kısmından istatistik halinde görebilirsiniz. Bu istatistikte yer alan sonuçları dilediğiniz gibi azaltabilir ya da yenilerini ekleyebilirsiniz. Yeni keywordler eklemek yada bulabilmek için tekrardan aratma yapabilir, sütunlarda ayarlama yapmak için ‘’Sütun’’ kısmına tıklayarak işlem yapabilirsiniz. Google Adwords kelime aracında firmalar tarafından az kullanılan, rekabeti az kelimeleri de bularak, istatistiklerine bakabilirsiniz.

keyword: anahtar kelime

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.