90’ların En iyi Slow Pop Şarkıları

90’lar demek bir bakıma Türk popu demek. 90’larda ortaya çıkan bazı slow pop şarkılar var ki hâla herkesin dilinde. Adeta hepsi bir klasik olmayı başarmış bu şarkıların en beğenilenlerini sizler için derledik.

8. Gökhan Kırdar – Yerine Sevemem

Müthiş etkileyici bir melodi ve mükemmel ötesi sözler. Gökhan Kırdar’ın aşıkları birbirine tekrar aşık eden ve insanı ufuklara daldırarak çok uzaklara götüren şarkısı Yerine Sevemem listemizin 8 numarasında.

7. Yıldız Tilbe – Delikanlım

90’larda en çok dinlenen ve radyolarda en çok istek yapılan şarkılardan biri olan ve Yıldız Tilbe’ye şöhretin kapısını açan Delikanlım şarkısı 1994 yılının en hit parçası olmayı başarmıştır olup dinleyenlerin tüylerini halen diken diken etmektedir.

6. Tarkan – Dön Bebeğim

Klasikleşen, unutulmaz bir şarkı olan Tarkan’ın Dön Bebeğim şarkısı buram buram hasret kokmakta olup, şarkının sözleri Ümit Sayın tarafından yazılmıştır.

5. Gülşen – Gel Çarem

Gülşen’in ilk albümünün ilk klip şarkısı olan ve baştan sona hüzün kokan bir şarkı Gel Çarem. Şarkının sözleri “Kapılar açılır gül bahçesine” diye başlar ki Gülşen, gül bahçesi anlamına gelmektedir. Bunu da ince bir ayrıntı olarak belirtmiş olalım.

4. Ayna – Ölünce Sevemezsem Seni

“Toprağından dönsün yüzüm / ölünce sevemezsem seni” şeklinde başlayan sözleriyle 90’ların en iç yakan sözlerine sahip olan şarkılarından biri olan Ayna’nın Ölünce Sevemezsem Seni şarkısı listemizde 4. sırada.

3. Ferda Anıl Yarkın – Sonuna Kadar

En duygusal pop şarkılarından biri olan ve 90’larda aşıkları bunalıma sokan şarkısı her dinlenildiğinde insana farklı bir haz verir, adeta farklı dünyalara götürür.

2. Murat Kekilli – Bu Akşam Ölürüm

Şarkının etkisi o kadar büyük oldu ki, şarkı ana haber bültenlerine bile konu oldu. Toplum üzerinde derin izler bırakan bu şarkıyı dinlerken intihar edenler bile oldu.

1. Çelik – Hercai

https://www.youtube.com/watch?v=H-tja8sjfOg

Melodisiyle, sözleriyle ve klibiyle unutulmaz bir şarkı olan Hercai, buram buram 90’lar kokan bir pop slow klasiği. Şarkının bestesi Ozan Doğulu’ya ait olup, nakaratında bulunan üç dizede adeta bir insanın başka bir insana duyabileceği tüm duyguları yansıtıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.