Windows 10 PC Adı Değiştirme

Bilgisayar Adı Neden Önemli

Kişisel bilgisayarlar günümüz teknolojisinde artık kişisel olmaktan çıkıp kendi kişiliğini oluşturma yolunda adımlar atılıyor. Bilgisayarların ayırt edilebilmeleri ve birbirleriyle iletişim kullanabilecekleri eşsiz isimleri olması gerekmektedir. Bu isimler sayesinde ortak ve kişisel kullanılan kablosuz ağlarda hangi isimli bilgisayar ile ne tür çalışmalar yaptıkları saptanarak kolaylık sağlamak adına kişiselleştirilmiş reklam ve kişiselleştirilmiş arama sonuçları gönderilerek bilgisayar çalışma ortamını herkesin düzenine göre kullanması hedeflenmekte.

PC ADI DEĞİŞTİRME

Bilgisayarların üretildikleri andan itibaren bir isimle piyasada var oluyor. Bu ismi kendi kişisel bilgisayarımızı aldıktan sonra kendi isteklerimiz doğrultusunda Windows 10 PC adı değiştirme yapmamız kişisel bilgisayarımızı sanal ortamda tanımamızı kolaylaştırıyor.

Kişisel bilgisayarımızın ismini değiştirmek için sırasıyla “Denetim masası” (denetim masası türü kategori olacak)-“Kullanıcı hesapları” alt sekmesinde “Hesap Türünü Değiştir” kısmına tek tıkla giriyoruz, açılan pencerede bilgisayarda kayıtlı olan hesapları görüyoruz. Değiştirmek istenilen hesap türüne çift tıkla girilip kategorilerden hesap adını değiştir seçeneği seçilir. Açılan pencerede yazma kısmına değiştirilmek istenen yeni hesap adı yazılır ve “ad değiştir” seçilerek işlem tamamlanır.

Ancak bilgisayarımızın isminin hala eski isimde kaldığını görüyorsunuz. Hesabınızın yeni isminin aktif olabilmesi için oturumunuzu kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir.

Tekrar açılan oturumun açma penceresine geldiğimizde hesap isminizin yeni düzenlediğiniz isimde açıldığını göreceksiniz. Oturumunuzu açarak yeni isimde kişisel bilgisayarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows 10 PC Adı Değiştirme

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.