Hızlı Sakal Çıkarma Yöntemleri

Günümüzde genç erkeklerin en büyük sorunlarından biri de köseliktir. Fast food yiyeceklerdeki genetiği değiştirilmiş organizmalar nedeniyle hormonlardaki değişim de köselik riskini tetikliyor.

Sakal çıkarmak için neler yapılabilir?
Öncelikle sakalın çıkmamasının ana sebebinin genetik olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu yüzden yapacağınız yöntemler sadece kıl köklerini uyarır. Eğer kıl kökleriniz çok zayıfsa hangi yöntemi uygularsanız uygulayın negatif sonuç alacaksınızdır. Ailenizde sizden başka köse olan varsa bu size genetik kodlarla geçmiş demektir ve bu yüzden doğal yöntemlere de başvurmanıza gerek yoktur. Fakat ailemde köse olan birisi yok fakat bende sakal çıkmıyor diyorsanız vereceğimiz doğal yöntemleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

sakal çıkarma

Tıraşın ardından sarımsak kürü
Kıl köklerini uyaran en büyük etkenlerden biri jiletle tıraş olmaktır. Bilinenin aksine jiletle tıraş olmak kıl sayısını artırmaz sadece mevcut kıl köklerini uyarır ve sertleşmelerini sağlar. Biz de tıraşın ardından sarımsak kürü uygulayarak; hem mevcut kıl köklerini sertleştirerek daha görünür bir şekilde çıkmasını sağlayacağız hem de mevcut kıl kökü sayısını artıracağız. Sarımsak kürü için öncelikle 2 diş sarımsağı bir havana koyun ve içerisine çok ama çok az miktarda tuz koyun. İkisini hafifçe dövün ve sarımsakların çok az suyunu çıkarın. Ortaya çıkan bu kürü yanaklarınıza, kıl çıkmasını istediğiniz yerlere iyice yedirerek sürün. Bu işlemi 1 ay boyunca 3 günde bir uygulayın, aradaki farkı mutlaka göreceksiniz.

sakal çıkarma 2

Hormon yetersizliği de büyük bir etken
Tüm kürlere ve losyonlara rağmen köselik durumunuz devam ediyorsa, hormonel bir eksiklik olabilir. Bu tarz durumlarda erkeklerin çoğunluğu gurur yapsa da bir doktora görünmek ve testosteron hormonu ölçümünün yapılması en net çözüm yolu olacaktır. Doktorunuzun yönlendirmesi ile yapacağınız hareketler sizi kesin çözüme ulaştıracaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.