Balık yağı kilo aldırır mı?

Psikolojik problemlere karşı balık yağı kullanımı (anti-depresan)
Sadece vücutsal problemleri değil, psikolojik problemlerle de savaşmada balık yağı kullanılıyor. İçerisindeki yağ asitleri nöronları etkileyerek psikolojik depresyonlara, bipolara karşı güçlü bir duvar örüyor.

Balık yağının iştah açıcı özelliği
Balık yağının genel özelliklerinden sonra asıl sorumuza gelecek olursak; balık yağının iştah açıcı bir özelliği olduğu da bir gerçektir. Direkt olarak kullanımı kilo aldırmasa da dolaylı yollarla iştah artırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu noktada kilo almamak için de sizin iradeniz devreye girecektir. Kilo almak isteyen kişiler iştah artırmak için kesinlikle günden bir adetten fazla balık yağı hapı kullanmamalıdır. Bunun yerine kırmızıbiber, nane, kimyon gibi iştah artırıcı baharatlar tüketebilirler.

balık yağı 2

Balık yağı tüketiminin en uygun olduğu saatler ise gece yatmadan öncedir. Tok karnına alınması tavsiye edilir. Yattığınızda vücut minimum düzeyde enerji harcadığı için Omega 3 yağ asitleri de vücuda daha iyi yayılır ve etkisi daha rahat bir şekilde görülebilir. Balık yağları eczanede hap ve sıvı şekilde olmak üzere 2 çeşit satılıyor. İkisi arasında içerik açısından herhangi bir fark bulunmasa da hap şeklinde olanın tüketimi de daha kolay olabiliyor. Bunun yanı sıra ekstra Omega 3 yağ asidi bulunan balık yağı haplarını da kullanabilirsiniz. Doz içinse eczacınıza danışmayı unutmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.