Kameranızdaki Fotoğrafları Kablosuz Olarak Bilgisayara Aktarın

Eğer bir profesyonel fotoğraf makineniz varsa muhtemelen fotoğraf çekmekten daha çok çektiğiniz fotoğrafları bilgisayara aktarma konusunda sıkıntı yaşıyorsunuzdur. Bazen tek bir fotoğraf için kameranızın içerisinden SD kartınızı çıkartmak ve bu SD Kartı bilgisayarınıza takıp transfer işlemini gerçekleştirmek oldukça zahmetli bir hal alabiliyor. Tabi bu işlemi gerçekleştirdikten hemen sonra bir de tekrardan aynı Kartı kameranızın içerisine yerleştirmeniz gerekecek. Bu durumdan ve benzeri bir çok güçlükten kurtulmak için kameradan kablosuz fotoğraf aktarma yönetemini kullanabilirsiniz.

Kameramızdaki fotoğrafları nasıl kablosuz şekilde aktarabiliriz?

SD kartlar uzunca bir süre bizlere gerçekten büyük bir kullanım kolaylığı sundu. Fakat artık insanlar daha rahat şeyleri kullanmak istiyor. Örneğin SD + Wi-Fi Card gibi. Bu kartlar içerisinde basit bir Wi-Fi vericisi taşıyor. Böylece kolaylıkla bir USB ile bağlantı kurup SD kartınızı kameranıza bağlanmanıza gerek kalmadan görüntü transferi yapmanıza yardımcı oluyor. Üstelik bu kartlar ile sadece Wi-Fi kullanan bilgisayar değil ayrıca mobil cihazlar ve iPadlerden de görsellerinizi görüntüleyebiliyorsunuz.

SD + Wi-Fi kart satın almadan önce nelere dikkat etmeliyim? Neleri bilmeliyim?

Bu kartlar gerçekten de çok kullanışlı olmasına karşın tüm cihazlar tarafından desteklenmiyor. Almak istediğiniz kartın sizin kamera modeliniz içerisinde sorunsuz olarak çalışacağından emin olun. Bunun için markaların geliştirdiği kontrol sitelerini kullanabilir veya ambalaj üzerinde yazan uyumlu cihazlara göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.