Facebook’da Konuşmanın İlk Mesajına Gitmek

Facebook’da aslında çoğumuz düşündüğümüzden daha fazla vakit geçiriyoruz. Bunu anlamamız için ise kuşkusuz bir konuşmanın başına veya başına yakın bir yere dönmemiz gerekiyor. O zaman her cümleyi bir bir geri geçerken aslında Facebook üzerinden arkadaşlarınızla ne kadar da çok görüştüğünüzü anlıyorsunuz. Bunun yanı sıra bir şey daha anlıyoruz ki böylesi bir durumda konuşmanın en başına dönüş yapmak gerçekten birçok kişinin düşündüğünden daha zor olabiliyor. Özellikle 300,000 adet mesajı geri gidecekseniz bu işlem saatler sürebilir. Bunun neyse ki kısa bir yolu var. Bu yoldan ise birçok Facebook kullanıcısı haberdar değil.

Facebook, kullanıcıların ilk mesaja gideceğini düşünememiş olmalı veya başka bir nedeni olmalı ki bize otomatik olarak konuşmanın en başına git seçeneği sunmuyor. Bu sayfada anlatacağımız yöntem ile ise saatlerinizi kurtarabilmek mümkün. İşlemi gerçekleştirmek için ilk olarak http://mbasic.facebook.com adresine giriş yapın. Buradan bilgileriniz ile birlikte facebook hesabına giriş yapın ardından da mesajlar sekmesine giderek kiminle konuşmanızın en başına gitmek istiyorsanız onu seçin. Seçimi yaptıktan sonra adres çubuğunda yer alan URL’ye bakın.

mbasic.facebook.com/messages/read/deleteselected=0&forward=0&start=xxx&page_size=5&tids=id.316854267425026&sk=inbox&tid=id.316834598425026&see_older=1&refid=12

Yukarıdaki gibi bir URL sizi bekliyor olacaktır. Şimdi, bu URL adresinde yukarıda kırmızı ile belirtmiş olduğumuz yere (o konuşmanın linkine yani) 1 yazın ve Enter tuşuna basın. İlk mesaja gittiğinizi göreceksiniz. Buradaki 1 rakamı yerine daha farklı rakamlar koyarak konuşmanızın farklı sayfaları arasında da yolculukta bulunabilirsiniz. Bu teknik sayesinde saatlerinizi bilgisayar başında mesajları geri gitmekle uğraşmaktan kurtarabilirsiniz. Şuan için Facebook’da ilk mesaja gitmenin en pratik yolu budur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.