iPhone 4S Kullanıcıları iOS 8’e geçmeli mi?

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın tanıtılması ile birlikte iOS 8’in de sinyalleri verilmişti. Dün itibariyle ise yeni işletim sistemi olan iOS 8 cihazlar için resmen final sürümü ile birlikte yayınlandı. iOS 8’i kullanabilen en eski iPhone cihazı ise şuanlık iPhone 4S. iPhone 4S’in altında kalan iPhone cihazları ise iOS 8 işletim sistemine güncelleme işlemini yapamayacaklar. Peki, bir iPhone 4S kullanıcısı iOS 8’e geçiş yapmalı mıdır? Bildiğiniz gibi 4S bundan yıllar önce çıkartılmış ve artık eski jenerasyona denk gelen cihazlardan birisi. iOS 8’in ise stabil çalışabilmesi için çok daha iyi sistem gereksinimlerine ihtiyacı var.

Bazı test servislerinin yapmış olduğu testlere göre iOS 8 şuanda iOS 7 ile karşılaştırıldığı taktirde gerçekten büyük bir performans kaybına neden oluyor. Cihazda çökmeler sıklıkla görülmese de birçok uygulamaya erişme süresinin %50 ve hatta daha fazlası oranında geç açıldığını söyleyebilmek mümkün. Tüm bunlar göz önüne alındığında ise haliyle kullanıcılar için şuanda iOS 7 daha mantıklı görünüyor. Peki, iPhone 4S kullanıcıları ne yapmalı?

Şuanda birçok profesyonel yazılımcının da önerisine göre iPhone 4S sahibi kullanıcıların iOS 8’e verilecek olan iyileştirme sürümlerini beklemeleri gerekiyor. İlk başta iOS 7’de bu cihazlarda stabil olarak çalışmıyorken daha sonradan verilen iyileştirme sürümleri ile iyi bir hız kazandırılmıştı. Aynı durum iOS 8 için de geçerli.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.