Galaxy gear nedir, özellikleri nelerdir?

Teknoloji ilerlediği her gün daha akıllı çözümler ile karşımıza çıkıyor. Akıllı cihazlarımız hayatlarımızı yeterince kolaylaştırabilmek namına bize birçok şeyi sunuyor fakat bunun yanı sıra hala yetersiz oldukları alanlar olabiliyor. İşte bu yetersizliği kapatabilmek adına Samsung Gear, Samsung tarafından pazara sunulan ilk akıllı saat teknolojisidir. Bir zamanlar bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz akıllı saat fonksiyonlarına her ne kadar sahip olmasa da Galaxy Gear’ın da birçok mahareti var.
Samsung Galaxy Gear 1.63 İNÇ büyüklüğünde bir akıllı saat için yeterli denebilecek Super AMOLED ekran teknolojisini kullanan bir ekrana sahip. Kullanım durumunda size büyük avantaj sağlayan akıllı saat ayrıca kullanmadığınız zamanlarda da dijital saat wallpaper’ı ve animasyonları sayesinde size normal bir saat işlevini gösterebiliyor. Galaxy Gear ilk akıllı saat teknolojisi ile geliştirildiği için özellikleri biraz düşük kalıyor olabilir fakat birçok kullanıcı için son derece tatminkar özelliklere sahip denebilir. 800MHz işlemci hızına ve 512 MB RAM belleğine sahip olan cihaz ayrıca da 4 GB depolama hafızasına sahip.
Ayrıca Samsung Galaxy Gear’ın en büyük avantajlarından birisi kamerasının bulunuyor olması. Fakat kameranın kalitesi ise gerçekten tatminkar olmasına karşın 2 MP olması biraz düşük bir kameraymış gibi gösterebiliyor. Eğer akıllı cihazınız ile saatinizi ilişkilendirirseniz de Bluetooth ile kolaylıkla akıllı saatinizden çektiğiniz fotoğraflarınızı hemen cihazınızda görüntüleyebiliyorsunuz. Android işletim sistemi kullanan cihaz artık eski jenerasyon sayıldığı için fiyatlarının da son derece uygun olduğunu söyleyebilmek mümkün. Samsung Galaxy Gear akıllı saatinin piyasaya çıkışının ardından kısa bir süre sonra da Samsung Galaxy Gear 2 adına sahip olan daha yeni ve daha çok geliştirilmiş olan bir akıllı saat çıkartılmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.