En çok kullanılan Android telefon hangisidir?

2014 Yılının da yavaş yavaş sonuna doğru yaklaşıyoruz ve artık günümüzde birçok akıllı telefon mevcut. Birçok akıllı cihaz yöneticisi de artık cihazlarını kullanıcısına daha rahat bir şekilde ulaştırabilmek adına Android platformu ile cihazlarının çıkış yapmasını tercih ediyor. Peki, ama acaba hangi telefon markasının hangi modelinin en çok kullanılan Android cihaz olduğunu hiç merak ettiniz mi? Eğer sorumuz iOS için olsaydı muhtemelen cevabımız belli olacaktı, Apple kullanıcıları genellikle en son modelleri kullanmayı tercih ediyor fakat Android kullanıcıları için de aynısını söyleyebilmek mümkün değil.

OpenSignal bu konuda geniş bir araştırma yaptı ve grafiksel olarak da sonuçları görüntüledi. Aslında yapılan araştırma çok daha farklı detayları içerse de en önemli detaylardan birisi en çok kullanılan akıllı telefon hangisidir sorusunun cevabı oldu. Şuana kadar en çok kullanılan ve hala kullanılmaya devam eden akıllı cihaz Samsung Galaxy S3 modeli olmayı başardı. Akıllı telefon dünyasında harika bir çıkış yakalayan Samsung Galaxy S3 çıkışının ardından yıllar geçmiş olmasına karşın yine de popülaritesini kaybetmeyen ve fiyatı en az düşen cihazlardan birisi.

Nitekim birçok kullanıcı da bu cihazı kullanmayı tercih ediyor. Belki boyutları belki fiyatı belki de görüntüsü insanları cezbetti. Fakat şuana kadar en çok kullanılan Android telefon olma başarısını Samsung Galaxy S3 büyük bir fark ile elde edebildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.