Android cihazlarda telefon görüşmesi nasıl kayıt altına alınır?

Daha önce hiç bir telefon görüşmenizi kaydetmek istemiş miydiniz? Aslında telefon kayıt sistemi birçok firma tarafından kötü hizmeti anlamak ve hizmet kalitesini ölçebilmek amacıyla ülkemizde de gerçekleştiriliyor peki, sadece firmaların sistemi ile mi görüşmeler kayıt altına alınabilir? Elbette hayır. Android cihazlarınızdan da konuşmalarınızı kayıt altına almanızın birçok yolu mevcuttur.

Eğer cihazınız üzerinde Hack işlemi yani Root yetkisi sağlanmamışsa bu işlemi tamamlayabileceğiniz son derece faydalı uygulamalar var. Biz bu yazımızda bunlardan birine değineceğiz ve böylece sizlerin kolaylıkla görüşmelerinizi kayıt altına almanıza yardımcı olacağız. Bu uygulama siz konuşurken ayrıca iki tarafında sesinin kayıt altına alınmasına yardımcı oluyor. Fakat önemli bir uyarıyı da yapmadan atlamayalım;

UYARI; Bir telefon görüşmesini kaydetmek kimi ülkelerin yasalarına göre tamamen yasakken bazı ülkelerde bir tarafın telefon görüşmesinin kayıt altına alındığına dair görüşme başında bir sesin duyulması gerekiyor. Bunun dışında kullanımlar tamamen yasa dışı olabiliyor. Uygulama tamamen legal fakat içerisinde bulunduğunuz ülkenin yasal şartları altında kullanmanız gerekiyor. Bu uygulamayı kullanarak görüşmelerinizi kayıt altına alabilmek için öncelikle Call Recorder by Boldbeast uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Google Play’e “call recorder boldbeast” yazarak bu uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Uygulama İngilizce olmasına karşın son derece basit bir arayüzü ve bir o kadar da gelişmiş seçenekleri var. Kısacası tamamen yasal yollardan karşı tarafı bilgilendirerek ses kaydı yapmanıza yardımcı olan bu uygulama ile siz de gayet basit bir şekilde görüşmelerinizi kayıt altına almayı başarabilirsiniz. Özellikle seçeneklerinden kendinize en uygun tercihleri yaptıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlamayı unutmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.