Nereden geldikleri bilinmeyen yeşil çocuklar!

İspanya’nın Banjos kasabasında 1883 senesinde renkleri yeşilin değişik bir tonu olan iki küçük çocuk bulunmuştur. Tarlada gündelikçi olarak çalışan işçiler tarafından bulunan mağaranın hemen ağzında birbirine sarılmış ve korku içinde ağlayan biri kız diğeri erkek bu iki küçük çocuk dilleri İspanyolca olmadığı için anlaşılamamaktaydı. En garip şey ise elbiseleri çok garip bir metalden yapılmıştı.

ispanya yeşil çocuklar

Daha sonra Çocuklar bakılmak için kasabaya getirilmiş fakat erkek olanı hiç bir şey yemediği için bir süre sonra hayatını kaybetmiştir. Hayatta kalan Kız çocuğu ve kendisini kurtaran İspanyol köylüleriyle birlikte yaşamıştır. Onların dilini öğrendiğinde ise güneşi olmayan ve devamlı karanlığın hüküm sürdüğü yerden geldiklerini söylemiştir. Nasıl geldikleri sorusuna ise büyük bir patlama duyduklarını ve “bir şey” tarafından fırlatıldıklarını daha sonra kendilerini mağaranın önünde bulduklarını anlatmiştır.

Bu anlatılan olayın neredeyse aynısını 12 yüzyılda yaşamış olan İngiliz tarihçi Newburgh’lu William tarafından da anlatılmaktadır. Bu defa yer ise İspanya değil İngiltere’nin Woolpit adlı küçük bir kasabasıdır.

İşte tarihte de 2 kez gerçekleşen inanılması güç fakat gerçek bir olay.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.