Google Glass ile ilk deneyimler

Merhaba arkadaşlar. Bu gün sizlere Google Glass‘dan bahsedeceğim. Google’un ilk çıkardığında yılın icadı ödülünü alan ve asıl amacı ilk başlarda iPhone gibi ürünleriyle göz dolduran Apple ile yarışmak olan Google Glass, şuan çok farklı bir noktaya geldi.

Google Glass deneyimini yaşamış bir insan olarak açıkçası o gözlüğü ilk taktığımda biraz hayal kırıklığı yaşamadım değil. Gözlük İngilizce komutlara duyarlı fakat şimdilik bunlar kısıtlı komutlar.

google glass

Hi Glass komutu ile işe başlıyoruz. Okey Glass komutundan sonra “fotoğraf çek“, “video çek“, “şu arkadaşımı ara” gibi fonksiyonları var. Gözlük camının bir köşesinde küçük bir Glass ekranı var. Kullanılan yazılım Android.

Google Glass’ın kamerası, mikrofonu ve şarj üniteleri gibi aksesuarları var. Özellikle bir toplantıya katıldığınızda ya da bir eğitim alırken önemli kısımları gözünüzle kaydetmek şüphesiz harika bir imkan. Veya telefonla değilde Google Glass’la yüklü gelen Skype ile sevdiklerinizi aramak ve gözlerinizin önüne gelmeleri şüphesiz harikulade. ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.