Torrent Nasıl Film İndirilir?

Yaklaşık 10 yıldır başta Türkiye olmak üzere birçok ülke tarafından kullanılan eşsiz bir program. Bunun gibi LimeWire, Ares gibi programlar çıksa da Torrent hep ilk sırada yer almıştır. Torrent’ın ana mantığı dosya indirmek üzere ve Torrent film indirme amaçlı da kullanılmakta. Oldukça basittir Torrent ile film indirmek ancak bazı püf ve ince noktaları var diyebiliriz.

torrent-film-nasil-indirilir

Torrent ile film indirmek için torrentz, zamunda gibi sitelerden önce “.torrent” uzantılı dosyayı indirmeniz gerek, bu dosyayı indirdikten sonra üstüne çift tıklamalısınız. Burada karşınıza ne indirileceği, indirilen dosyanın nerede alacağı gibisinden şeyler çıkar. İsterseniz indirileceği yeri değiştirebilirsiniz. Ondan sonra tamam der devam edersiniz. İnternet hızınız ve dosya boyutunuza göre film indirilir. Asıl iş film indirildikten sonra. Film büyük ihtimalle İngilizce olarak indiği için Türkçe alt yazıya ihtiyacı var. Bunu ise turkcealtyazi.org gibi alt yazı indirme sitelerinden indirebilirsiniz. Alt yazı dosyasını indirdikten sonra tek yapmanız gereken filmi açıp alt yazı dosyasını filmin üzerine sürükleyip bırakmaktır.

Ancak uyarmalıyım ki alt yazının çalışması için ya BsPlayer’ı ya da Gom Player’ı kurmanız gerek. Diğer playerlar ile alt yazı dosyası çalışmaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.