Taksitli Cep Telefonu Satın Alma

Bilindiği üzere 1 Şubat 2014 tarihi itibari ile taksitli cep telefonu, kuyumcu ürünleri, gıda ve akaryakıt gibi ürünler alınamıyor. Sadece bununla kalmadığı gibi diğer ürün gruplarına da 9 taksit sınırlaması getirilmişti, bu yasanın yürürlüğe girdiği günden itibaren işletmeler bunun da çözümünü bulmuşlardır.

kart

BDDK yani (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) düzenlemesine göre yasa bu şekildedir ve özelliklede cep telefonu almak isteyenleri bir hayli rahatsız etmiştir ki fazla zaman geçmeden bu soruna da çare bulunmuş üstelik BDDK düzenlemesine aykırı bir duruma da düşmüyorsunuz.

“Hediye kart” adı verilen kartları kredi kartına dokuz taksitle müşterilerine satan mağazalar, daha sonra müşterilerinin bu kartlar ile cep telefonu da dahil tüm ürün gruplarında alışveriş yapmalarına imkan yaratmaktadırlar.
Böylesi bir alışverişte, kredi kartı ile taksitle alınan ürün kayıtlara “cep telefonu” olarak yansımadığından düzenlemelere aykırı bir durum da oluşmamaktadır. Taksitle cep telefonu satmanın önü bu şekilde açıldığından, cep telefonlarına kavuşan tüketicilerin yüzü yine gülmeye devam edecek gibi görünüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.