Samsung Galaxy S4 Format Nasıl Atılır

Samsung Galaxy S4 format Nasıl Atılır konu başlığı ile sizlere format işlemini anlatacağız. Format atma işlemleri oldukça basit olmakla beraber başarı oranıda yüksektir.

s4 format atma

Cihazınızda herhangi bir teknik sorun yoksa yani kırılma, yıpranma, ıslanma gibi durumlarda bu format işlemi işinizi görmez. Bu durumların dışında olan sorunlar performans düşmesi, yavaşlama, takılı kalma, açılıp kapanmama, ayarların bozulması, video izlerken takılma vb. durumlarda bu format işlemleri büyük ihtimal başarı ile sonuçlanır.

Format atma hususunda dikkat edilmesi gereken tek husus cihazınızda bulanan programlar, uygulamalar,resimler vs. yüklemeler bu format ile silinir. Format atmadan önce Harici disk yani hafıza kartına bu tür uygulamaları yedekleyin ve hafıza kartını cihazdan çıkarın kendinizi sağlama almış olursunuz. Aksi taktirde size lazım olabilecek bir çok uygulama silinecektir. Tekrar yüklemek zorunda kalmayın 😉

Birde zorunlu format işlemi vardır bu adındanda bilindiği üzere zorunlu kaldığınız durumlarda atılan format işlemleridir. Telefonunuza şifre koydunuz ve bu şifreyi unuttunuz o zaman bu zorunlu format işinizi görecektir.

FORMAT YOL 1

İlk akla gelen format atma seçeneklerinden biridir, diğer format atma işlemlerine göre daha zahmetsiz ve kolay. Bizim önerimiz ilk olarak bu format atma yolunu izlemeniz şayet bu yol ile sorun ortadan kalkmazsa diğer yollara başvurulabilir.

Bu yol ile fabrika ayarlarını kullanacağız, fabrika ayarlarına dönmek için telefonunuzdan Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarını Sıfırla > Cihazı Sıfırla > Tümünü sil diyerek işlemi yapıyoruz. Bu yol için yapılacaklar bu kadar. Telefonunuz yavaşladığında bu seçenek kullanarak cihazınızın hızını ve çalışmayan programı daha aktif kullanabilirsiniz.

FORMAT YOL 2

Bu format atma şekli de diğer format şekli gibi basittir ilk yol başarısız olursanız bu yolu deneyebilirsiniz. Size verilen kodu normal telefon numarası yazar gibi tuş takımı ile numaraları çeviriyoruz ve arama yapar gibi verilen kodu arıyoruz bu sırada işlem başlamış olacak ve cihazınız formatlanacak. Kod : *2767*3855#

ZORUNLU FORMAT YOL 3

Cihazınız kapalı iken ses tuşu, açma kapama tuşu ve ana menü (Home) tuşuna beraber basıldığı taktirde format atma işlemi başlayacaktır. Daha sonra cihazın göstermiş olduğu adımları takip edin kesin sonuca ulaşacaksınız. Bu format işlemi sim kart kilidine bir fayda sağlamaz sim kart kilit şifrenizi unuttuysanız o tamamen başka bir uğraş gerektirir. Bu format atma yolları sadece cihaz için geçerlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.