Bilinçaltı Nasıl Çalışır?

Günlük hayatta bir çok kişi sarf ettiği veya düşündüğü sözcüklerin doğruluk payı olmasa bile o hisleri kendinde hissetmesidir. Bilinçaltı mükemmel çalışan ve hiç tembellik yapmayan mükemmel kapasiteye sahiptir.

Bilinç altı çok çalışkan ve emirlere birebir itaat eder ki bu aslında hiçte iyi değildir. Atıyorum (kendimi kötü hissediyorum) dedim veya düşündük gerçekte öyle bir şey yoksa bile bilinçaltı bunu bir emir olarak algılar ve kendinizi kötü hissetmenizi sağlar.

Domates midemi bulandırıyor gibi bir düşünce ile bilinçaltı devreye girer ve vücuda ne zaman domates girse onu bir virüs olarak algılar ve mide bulantısı oluşmasını sağlar. Yemeklerin arasında bile olsa bilinçaltı o domatesi bulacaktır. Sizin o yemekte içinde domates olduğunu anlamasanız bile bilinçaltı onu bulur ve bilince haber verir.

Bilinçaltı altı sürekli çalışmaktadır, siz uyuduğunuzda bile bilinçaltı görev başında ve vücudun bütün faaliyetlerini kontrol eder. Neye inanırsanız bilinçaltı ona odaklanır. Bir çok ünlü futbolcu, basketbolcu ve golf oyuncusu atışı, vuruşu yapmadan önce o topun istediği yere gittiğini hayal edermiş ve atışı yaptığı zaman o durum gerçekleşirmiş.

Ben hastayım, yılandan korkarım, yüzemem gibi konuşma veya düşüncelerde bilinçaltı devreye girer ve bu duruları yapmanız sırasında sizi hasta olmanıza, yılandan korkmanızı ve sizin yüzememeniz için elinden geleni yapar. Çünkü o emri virüs olarak algılar vücuda zarar vereceği konusunda bir nevi insanı uyarır.

Hiç bir insan korku ve utanma ile doğmaz. İlerleyen yaşlarda korkunun ve utanmayın ne olduğunu öğreniriz ve uygularız.

Gerçekten Matematiğiniz kötü, korkuyorsunuz, hafızanız kötü, gözleriniz kötü, sinirlisiniz vb. gibi durumlarda tersi düşünüldüğü zaman tahmin edebildiğiniz gibi bilinçaltı emri algılıyor ve kötü olan durumlar düzeliyor, korkunuz gidiyor ve sinirlilik durumuda ortadan kalkıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.