Araç Tramer Sorgu Nasıl Yapılır? Nedir?

İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Aracın kaza yapıp yapmadığı, eğer yaptıysa hasar durumunun ne olduğunu sizlere bildiren sistemdir.

tramer sorgu

Araç Tramer Sorgu Nedir?

Araçta ki hasar durumunu ve ne kadarlık bir hasarı olduğunu bize sms yolu ile bildiren bir sistemdir. TRAMER- Trafik Sigortası Bilgi ve Gözetim Merkezi açılımıdır.

Aracın hasar fiyatı ile ilerde sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağı az çok belli olur. Bu sistem sayesinde aracın Pert kaydıda görünmektedir. Mesela 20 bin TL’lik aracın, 15 bin TL kaza kaydı var ise bu araç ağır bir kaza geçirmiş ve değişmeyen parçası yok gibi bir şeydir. Asıl önemli olan motor aksamında kaza sonucu oluşan bir sorunun halen devam edip etmediğidir.

Araç Tramer Sorgu Nasıl Yapılır?

Sorgu yapılabilmesi için sorgulanacak aracın Zorunlu Trafik Sigortası yapılmış olması gerekmektedir.

Sorgu uzun uğraşlar gerektiren bir sisteme sahip değildir. Gayet kolay ve basit bir şekilde sorgu yapılabilir. Tramer sorgu 3,6 TL ile ücretlendirilmektedir.

Cep telefonunuzun mesaj kısmına plaka numarasını arasında boşluk bırakmadan yazıyoruz ve 5664’e gönderiyoruz. (Örnek – 12AB345 yazıp 5664’e gönderiyoruz.)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.