Skoda Roomstar 1.2 HTP Yakıt tüketimi ve Yorumlar

Otomobil devi Skoda‘nın sevilen otomobillerinden olan Roomstar‘ın özellikleri hakkında geniş bilgi ve merak edilen sorularınızın cevaplarını kullanıcılar vasıtası ile derledik. Aslında Skoda’ya pekte yakışmayacak şikayetlerle karşılaştık. Araştırılan araç 2013 model Skoda Roomstar 1.2 HTP benzinli modeli olmakla beraber iyi yanları ve kötü yanlarını araştırdık.

skoda roomstar

Skoda Roomstar Motor Özellikler

**Yakıt tipi: Benzin
**Motor Gücü: 69 PS / 51 kw
**Silindir hacmi: 1198 ccm

Yakıt Tüketimi
**Karma: (6.6) lt
**Şehir içi: (8.7) lt
**Şehir dışı: (5.3)

Skoda Roomstar Donanım Özellikleri

**Merkezi kilit sistemi
**Elekt. immobilizer
**Hidrolik direksiyon
**Düz şanzıman
**ABS
**ESP
**Sürücü hava yastığı
**Yolcu hava yastığı
**Yan hava yastıkları
**Klima
**Otomatik klima

Arakadaşlar yukardaki özellikler bizim araştırdığımız Roomstar’a ait özelliklerdir. Yukarıya fazla takılmayın geniş çaplı yazılmamış diye sadece hatırlatmak amacı ile yazıldı.

Skoda Roomstar kullanıcılarına sorduk araçtan memnunmusunuz diye aldığımız cevapların geneli neredeyse aynıydı. Bir çok kullanıcı motor gücünden şikayetçi olmakla beraber araçtan çok memnunuz ama motor gücü yeterli gelmiyor dediler. 1.2 Motor o kasayı kaldırmıyor bide yük atınca Tofaş’a binmişiz hissi veriyor dediler.

Yalnız araç kalite ve özellik bakımından kullanım zevki, rahatlık, konfor bakımından çok iyi olduğunu duyduk. Sonuçta incelenen ve araştırılan araç 2013 model tabiki araçta konfor ve rahatlık olacak o kadar parayı neden verelim değilse

Sürücüyü tam anlamıyla tatmin etmeyen şikayetlerle karşılaştığımız gibi yakıt tüketimi konusunda da şikayetler duymadık değil. Kullanıcının birisi isyan eder gibi sözlerini sizlere aktarıyorum. (** Yahu araç 1.2 motor tamam o motor o gövdeyi kaldırmıyor küçük olduğu için arkadaş ben az yaksın diye 1.2 motor aldım ama çok fazla yakıyor**) Roomstar almayı düşünen arkadaşlar Roomstar 1.2 HTP LPG‘li araç uzun yolda 0.35 kuruş yaktığı söyleniyor ki çok fazla bir yakıt tüketimi yaktığı kadar performansta vermiyor açıkçası. Birde bu kullanıcının aracında LPG sistem yakıt tüketimi var.

Ne kadar da yol tutuş falan güzel deselerde yukardaki şikayetlerden sonra insanın aklına bir kurt düşüyor. Roomstar hakkında şayet Roomstar almayı düşünüyorsanız kesinlikle test sürüşü yapmadan almayın ikincisi ise tanıdığınızda kullanıcı varsa yakıt tüketimi hakkında bilgi almanızı öneririz. Beş kullanıcıdan dördü aynı şikayetlerden muzdarip.

Bizim tavsiyemiz Roomstar kötü araç değil biraz daha büyük motorları tercih etmenizde bu duyulan şikayetlerle karşılaşmazsınız. Roomstar 1.4 benzinli, 1.6 TDI, 1.9 TDI seçenekleri daha iyi olacaktır. Hatta iyi değil 1.2’ye göre mükemmel performans vereceğinden eminiz.

Latest Comments
  1. Muhlis

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.