Spor yaparak sağlıklı Kilo Alma

Bizzat benim tecrübelerimi sizlere aktarıyorum. Kısa sürede değil, uzun ve sabırlı bir süreç sonrasında ideal kiloma kavuştum. Ayıptır söylemesi eskisinden daha dinç, sağlıklı ve güçlüyüm 🙂

sağlıklı kilo alma

Arkadaşlar bilindiği üzere fazla kilo da zarar, az kiloda her ikisininde belli sıkıntıları mevcut. Bir kaç teknik ve sabırla kilo almanız muhtemel yalnız gerekenleri dikkatli ve düzenli uygulamanız gerekmektedir. Sporla kilo almanız daha sağlıklı olacaktır. Hem kilo alacaksınız hemde kaslarınız gelişecek.

Öncelikle abur cubur yeme alışkanlığını elimizden geldiği kadar yemeklerden sonrasına saklamalıyız. Yemeklerimizi düzene sokmalıyız. Düzenli olarak belli bir çizgide beslenmeliyiz. Yemek öncesi abur cubur yiyerek iştahımızı kesmemeliyiz.

Spor salonlarında profesyonel eğitmenler aracı ile hem sağlıklı hemde düzenli kilo alabilirsiniz. Spor eğitmeninin çizdiği eğitim tablosunu takip ederek mükemmel sonuçlara ulaşılabilir. Gün aşırı 1 veya 1.5 saatlik spor sizin için yeterli olacaktır. Düzenli uyku çok önemlidir, spor sonrası kas gelişimi gece uyurken olmaktadır.

Ayrıca spor çalışması sırasında protein takviyesi sizin için daha etkili olacaktır. Hem fit bir görünüme kavuşacak hemde eskisinden daha sağlıklı olacaksınız. 3 lt. kavanozlar içerisinde bulunan proteinler uygun olcaktır. Spor eğitmeninizin yönlendirdiği yerden almanız daha sağlıklı olur çünkü piyasada ne olduğu belli olmayan bir çok protein maddesi bulunmaktadır.

Sporu zoraki değilde severek yaptığınız taktirde sıkıntı olmayacaktır. Düzenli ve süreklilik gerektiren bu iş için en uygun yöntemdir. Kusura bakmayında alayım bir ilaç içeyim onu oda bana kilo aldırsın diye bir yok. Yeterince stresten uzak durmaya çalışın böylelikle sıkıntılarınız biraz olsun hafifleyecek ve kilo almanıza yardımcı olacaktır.

Düzenli spor ve protein takviyesi ile yaklaşık 1 yılda falan 10 kilo civarında bir kilo almanız söz konusu birazda sizin bünyenizin değişkenliği bakımından bu oran ufak değişmeler gösterebilir. Sabırla devam edin, inat edin sonuçlarını en iyi şekilde alacaksınız. Ay ay gelişimi fark edeceksiniz ve istesenizde sporla kilo almayı bırakamayacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.