Opel Combo yakıt tüketimi ve yorumlar

Alman otomobil devlerinden Opel‘lin üretmiş olduğu Türkiye’de oldukça sevilen araçlarından olan Combo’nun kullanıcılar tarafından yakıt tüketimi, sevilen yanları ve şikayetçi oldukları yanları sizinle paylaşmak istedik. Opel Combo almayı düşünüyorsanız önce yazımıza bir göz atmanızda fayda var.

149673600ddy

Opel Combo modelinin yakıtta oldukça cimri olduğunu söyleyen kullanıcılar. Motor seçeneklerinin performans dışında çok fazla farkı olmadığını da belirtmişler. 1.3 motor ile 1.7 motor seçeneğinin yakıt tüketimi ortalamalarının aşağı yukarı eşit oldukları söylemekle beraber 1.3 yerine 1.7’yi tercih etmelerinin daha iyi olacağınıda sözlerine eklemişlerdir.

Şehir içi: Yakıt tüketiminin km bazında ortalama 30 kuruş civarında olduğunu ve aracı sıkıştırmadan kullanıldığı zaman bu yakıt tüketiminin daha da düşeceğini de söylemektedirler. Bilindiği üzere Combo hem ticari amaçlı hemde aile arabası olarakta kullanılmaktadır. Ticari amaçlı kullanıldığı zaman en çok dikkat çeken noktanın yakıt tüketimi olduğu ve az yaktığı için Opel Combo’yu tercih ettikleri duyumunu aldık.

Uzun yolda: Yakıt tüketiminin km bazında ortalama 25 kuruş civarında olduğunu ve aracı 90 km hız’da kullanıldığı zaman daha da düşeceği söylemiştir.

Combo Kullanıcılarından biri: 1.3 ve 1.7 motor seçeneği olan iki tane Combo araca sahip olduğunu ve uzun yolda km bazında aynı yakıt tüketimi yaptıklarını yalnız 1.3 rampalarda bayıldığını. 1.7’de böyle bir şeyin söz konusu olmadığını yazmış.

Başka bir Combo kullanıcısı: 1.7 uzun yolda daha iyi olabilir rampalarda vs. bayılma yapmaz ama 1.3’ünde şehir içinde daha az yakacağının alını çizmiş.

Başka bir Combo kullanıcısı: Ne olursa olsun Combo’dan vazgeçmem aşağı yukarı bütün ticari araçlara bindim ve yakıt konusunda Combo kadar cimrisine rastlamadım. Diğer marka ticari araçlar ayda bir mutlaka sanayiye uğrardı hiç değilse her gidişinde en az 500 TL masraf çıkartırlardı. Ticari aracın babası Combo’dur.

Seçim sizlere kalmış 1.3’mü yoksa 1.7’mi aslında değişen pekte bir şey yok biraz performans farkı dışında

Not: Bu yorumlar 2011’e kadar olan modeller için geçerli Yeni kasa Combo’ların yakıt tüketimi hakkındaki bilgileri daha sonra başka bir yazımızda paylaşacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.