Mozilla Thunderbird ne işe yarar? nasıl kurulur?

E-Postalarınızı görüntülemek için wep tabanlı arayüz kullanımlarında kurulum yapılan bir programdır. Mozilla tarafından dağıtılan kaynak kodlu e-posta ve RSS istemcisi olan Thunderbird alanında başarılı bir uygulamalardandır. Geliştirilmiş kısayolları ile dikkat çeken Thunderbird, yönetim özellikleri ve görüntüleme seçenekleri ile kullanıcıya farklı bir kullanım anlayışı sunuyor.

mozilla thunderbird

Ne işe yarar?
Hemen hemen herkesin bir e-posta yani (e-mail) adresi vardır. Mozilla Thunderbird ne işe yarar soruları cevaplamaya çalışacağız. E-mail adreslerinizi daha kolay kullanabileceğiniz bir uygulama olmakla beraber haber gruplarını ve RSS aracılığı ile wep sitelerindeki yenilikleri güncel olarak takip etmenizi sağlayacaktır. Uygulama tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet açısından tasarlanmıştır.

Programı indirmek için Mozilla resmi sitesinden işletim sisteminize uygun olan programı indirip kurabilirsiniz. Kurulum hakkındaki bilgileri inceleyebilir ve güvenli kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Kurulur?
Programı indirdikten sonra Mozilla Thunderbird simgesinin üzerine tıklayın ve kurulumu başlatın.

mozilla thunderbird kurulum 1

Resimli anlatımda göründüğü üzere basit bir kuruluma sahip uygulamadır.
İLERİ diyerek işlemi devam ettiriyoruz…

mozilla thunderbird kurulum 2

2. resimde görüldüğü üzere programın hangi dizine kurulması gerektiği konusundaki ayarlamaları yapın. programı nereye kaydetmek istediğinizi soran bir aşamadır.
Seçiminizi yaptıktan sonra İLERİ butonunu tıklayın…

mozilla thunderbird kurulum 3

İşlemi devam ettirmek için KUR butonuna tıklayın…

mozilla thunderbird kurulum 4

Kurulum gerçekleşme aşamasında yeşil çubuğun dolmasını bekleyin ve İLERİ butonunu tıkladıktan sonra kurulum gerçekleşmiş olacaktır. Kullanıma başlayabilirsiniz….

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.