Kuru İncirin Faydaları?

Kış aylarının koruyucu kalkanı olan kuru incirin saymakla bitmez yararları bakalım vücudumuza ne gibi fayadaları varmış. Kuru incir bilindiği üzere taze dalından koparılan incirin belli uygulamalardan sonra kurutulmuş haline denir.

kuru incir

Yüksek kolesterol hastası iseniz yazımız tam size göre. Kuru incir içerdiği vitamin, protein ve minerallerin hücreleri yenilenmesini sağlayarak kolesterolün kana karışmadan vücuttan atılmasını sağlar. Bu da demek oluyor ki kolesterol aynı seviyede seyrediyor.

Kış aylarında mükemmel bir koruyucu olan kuru incir gribal enfeksiyonum önlenmesinde birebir. Sadece bununla kalmamakla beraber kansere karşıda mükemmel bir savaş sergileyerek kanserli hücrenin büyümesini engelliyor. Kuru incir bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak size sağlıklı yaşam ortamı oluşturur.

Kuru incirin faydalarını saymakla bitmediğini söyleyen uzmanlar. Bağırsakları çalıştırdığı gibi yüzü de güzelleştirdiği uzmanlar tarafından onaylanan bir faydadır. İncir sık sık yenmemesi gerektiğinide söyleyen uzmanlar aksi taktirde kilo aldıracağının altını çizmişlerdir.

Günlük bir veya iki incirin ideal olduğunu aktarırken bademle beraber tüketildiği taktirde sinir sistemini yatıştırıcı etkisinin olduğunuda aktarmışlardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.