Kırmızı Pancar Suyu Kürü Hazırlama

Kırmızı pancarın faydaları saymakla bitmez. Neredeyse A’dan Z’ye bir çok hastalığa faydası olan kırımızı pancar suyu kürü nasıl hazırlanır, nasıl kullanılır. Güzellik içinde birebir olan kırmızı pancar, havuç ile nasıl bir damak tadı verir şimdiki yazımızda sizlerle paylaşmak istedik.

kırmızı pancar kürü

Prof.Dr.Ahmet Maranki‘nin de tavsiye ettiği kırmızı pancar kürü hazırlanışı ile yaşam kaliteniz artacak ve aileniz, sevdiklerinizle sağlıklı günlerin sahibi olacaksınız.

Yurt dışında kırmızı pancarın yemekleride yapılmaktadır. Yabancı uzmanlarında tavsiye ettiği kırmızı pancarı her yaş insanların tüketmesi gerektiği hakkındaki bilgilerini sizlere aktarmak istedik.

Kırmızı pancarın suyunu tüketebiliriz, kırmızı pancarın kendisini çiğ olarak tüketebiliriz, yemek yaparak tükete biliriz, turşusunu tüketebiliriz. Yeter ki siz kırmızı pancarı tüketmek isteyin bir çok alternatifi bulunuyor. Kimi çiğ sever, kimi pişmiş kimi ise tatlısını anlatmak istediğimiz kırmızı pancarı zorla değil de severek, isteyerek tüketelim ki devamı gelsin kırmızı pancarı tekrar canımızın çekmesi için gözümüze ve ağız tadımıza çekici hale getirelim.

Kırmızı Pancar Kürü Hazırlanışı..!

Kırmızı pancarı eğer katı meyve sıkacağınız yoksa su ile kaynatarak ta tüketebiliriz. Kırmızı pancarı hazırlamadan önceki gün sirkeli suya koyarak mikroplardan arınmasını sağlayın yaklaşık bir gece bekledikten sonra hazırlamaya geçebilirsiniz.

Bir gece öncesinden sirkeli suya koyduğunuz kırmızı pancarı ortalama 1 lt. kaynar su olan kaba koyunuz. Yaklaşık olarak 3 dakika kaynatın. Kaynatma işlemi tamamlandıktan sonra kırmızı pancar suyunu süzün ve süzülen suyu temiz cam bir kavanoza aktarın

Kullanılışı: Cam bir kavanoza aktardığınız kırmızı pancar suyunu günde üç defa olmak sureti ile Sabah, Öğle ve Akşam yatmadan önce birer bardak tüketin. Sabahları aç karna içilmesinin daha faydalı olduğu aklınızda olsun. Bu kürü 3 hafta boyunca günlük yapalım faydasını göreceksiniz. Yalnız günlük taze olarak hazırlanması öneriliyor.

Damak tadınıza hitap etmesi için havuç suyu ile tüketebilirsiniz. Göreceksiniz ağzınızda bıraktığı o aroma alışkanlık yapacaktır. Günlük tüketimlerinizde size yardımcı olacaktır.

Not:Ciddi bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışarak kullanınız. Ayrıca şeker hastalarının kullanması sakıncalı olabilir.

Kaynak: Radikal, maranki.com, bahce.gen.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.