iPhone Telefon Rehberi Nasıl Silinir?

İPhone cihazını sattınız ve telefon rehberindeki numaraları silmek istiyorsunuz. Herkes sizin gibi düşünür ne işi var benim numaraların sattığım kişide diye ama bu işlem diğer cihazlar gibi kolay değildir. Rehber ayarlarına gir tümünü sil de bitsin gitsin diye bir şey İPhone’da biraz zahmetli ama daha güvenli yolu var.

Apple iPhone 4

İPhone’nun bu gibi sorunlarından her kullanıcı muzdarip olduğu gibi bilindiği üzere programsız bir şey yapmakta mümkün değildir. İPhone cihazlarda çoklu seçim ile silme işlemi gerçekleşmediği için kullanıcılar şikayetçi olmakla beraber uğraşmakta istemezler. Düşünsenize rehberi teker teker silmeyi, artık kaç tane isim varsa 😉

İPhone cihaz bu gibi durumlar için program yardımı almadan istediğiniz işlemi yapamazsınız.
Apple Store‘den indireceğiniz programlar ile sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Birinci yol İTUNES adlı program yardımı ile cihazı sıfırlayabilirsiniz. Fakat bu sıfırlama ile cihazdaki tüm verileri ve programlarda sıfırlanır. Bu durumda yeni güncel bir yazılımı yüklemeniz gerekecektir. Herhalde cihazı yeni sahibine bomboş vermek istemezsiniz.

Diğer yöntem 3. parti yazılımları cihaza yükleyerek rehber silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Rehberi tamamen baştan aşağı silmek istiyorsanız Contacts In : Import CSV & Manage Groups isimli program yardımı ile rehberi tamamen silebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.