A2 Motor Ehliyeti Alma Koşulları 2014

Motor ehliyeti yani A2 ehliyet almak için 17 şaşını doldurup, 18 yaşından gün almak gerekir. Şayet yaşınız tutmuyorsa hiç zahmete girmeyin çünkü çabalarınız boşa çıkacaktır. Yaşınızı dolduruktan sonra sınavlarıda başarı bir şekilde verdikten sonra ehliyetinizi alırsınız.

A2 Motor Ehliyeti

Uzun zamandır gündemde olan lise mezunu olmayanlara ehliyet verilmeyecek haberleri daha yürürlüğe girmemiştir. Yani ilkokul mezunu olmak ehliyet almaya yeterli olacaktır.

A2 motor ehliyeti alan bir kişi (motorlubisiklet, motorsiklet ve scooter) kullanabilir. A2 motor sınavı eskisi gibi ayrı ayrı sınavlar gerektirmez. Geçen yıl Trafik, Araç tekniği ve ilkyardım dersi ayrı ayrı idi. Şimdi ise hepsine bir seferde 60 soruluk test usulü sınavla geçebilirsiniz. Yazılı sınavda geçtikten sonra direksiyon sınavına tabi tutulursunuz, bu sınavıda başarı bir şekilde vermişseniz önünüzde sadece para engeli kalacaktır. Gerekli yerlere ehliyet almak için ücretleri yatırıp ehliyete başvurabilirsiniz. Evraklarınızda eksik olmadığı taktirde en geç 3 gün içerisinde ehliyetiniz elinize geçecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.