WordPress 3.8 güncellemesi ve yenilikler

WordPress kod adı PARKER olan yeni sürümünü çıkardı ve kullanıcılarına güncelleme isteğini gönderdi! Geçtiğimiz günlerde trafik kazasında hayatını kaybeden Charlie PARKER‘ı da 3.8’e verdikleri kod adı ile onurlandırmış oldular.

WordPress 3.8 Paker diğer sürümüne göre daha kullanışlı ve daha iddialı. Yönetici panelindeki değişiklikler bizim bir hayli hoşumuza gitti sadece bilgisayar değil diğer farklı cihazlarında ekranlarında daha iyi sonuç vermesi için son derece geliştirilmiş. Bizim ilk dikkatimizi çeken mobilden yönetici panelinin daha anlaşılabilir ve basit olması.

wordpress 3.8

Diğer sürümlerin güncellemeleri genelde site ve altyapısına göre yapılmıştır. Şimdiki 3.8 sürümü ise ağırlıklı olarak yönetici (admin) işini kolaylaştıran yönetici paneli güncellemesi olmuş diyebiliriz.

Yönetici panelinizi istediğiniz renk ve temalarla süsleyebilirsiniz. Bir çok renk seçeneği bulunan WordPress Parker’ı en iyi güncelleyerek değişiklikleri gözlerinizle görerek keşfedebilirsiniz.

Güncellemek için, WordPress altyapısına sahip bir bloğunuzda yapmanız gereken; admin (yönetici) paneline giderek WordPress 3.8 güncelle butonunu tıklamak. Yanlış birşey yaparım diye korkmayın siz sadece güncelle butonuna tıklıyorsunuz geriye kalan her şeyi WordPress hallediyor. Yine de bir yedek almanız her güncelleme öncesinde önerilen bir işlemdir. 😉

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.