Whatsapp (Bluestacks) Android Emulatörü PC’ye yükleme

Whatsapp pc’de bir program yükleyerek (bluestacks) kullanılacağını bir önceki yazımızda açıkladık. Şimdi ise bu programın kurma aşamaları ele aldık. Yanlış işlem yapıldığında program çalışmayacak haliyle Whatsapp’da bilgisayarda kullanamayacaksınız. Şimdi kurma işlemi sırasındaki uygulamaları dikkatlice takip edin ki sağlıklı bir kurulum gerçekleşsin.

bluestacks whatsapp 2

Bluestacks programını pc’ye indirdikten sonra kurulumunu yapıyoruz ve programı çalıştırıyoruz. Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde Messaging yazısına tıklıyoruz. Daha sonra dikkat edin ekranın alt kısımında anlık mesajlaşma ile ilgili bazı programlar gözünüze çarpacaktır. Bu açılan programlar arasından Whatsapp’ı seçiyoruz. Daha sonra Whatsapp’ı indirebileceğimiz uygulama marketlerinden bazılarının listesini çıkarıyor bu listede Whatsapp’ı buluyoruz ve tıklıyoruz. Program bilgisayara inmeye başlıyor. İnme işlemi tamamlandıktan sonra kurulumu yapıyorsunuz daha sonra Bluestacks programın ana ekranında My Apps kısmına tıklıyoruz ve yüklemiş olduğumuz uygulamalar penceresi açılıyor buradan Whatsapp’ı tıklıyoruz ve yapılandırma penceresi açılıyor.

Açılan pencerede yani yapılandırma penceresinde ülke seçimini yapıyorsunuz, ardından telefon numaranızı giriyorsunuz ve (ok) tuşuna tıklıyorsunuz. Girmiş olduğunuz telefon numarasına bir (sms) mesaj geliyor bu mesajda onay kodu bulunmaktadır. Bu onay kodunu Bluestacks üzerinde girerek programı aktifleştiriyoruz.

Son olarakta profil resmi ve isminizi girerek Whatsapp’ı kullanmaya başlaya bilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.