Siğil Tedavisi için Yöntemler

Siğil bir virüs çeşididir. İnsanın bazı nedenlerden dolayı vücudunda beliren mercimek tanesi boyutlarında yumuşak bir et parçasıdır. İnsanların baş belası olarakta bilinir ki görüntü kirliliği oluşturur.

Bir kaç çeşit siğil çeşidi bulunur, bunlardan bazıları sürekli ve hızlı bir şekilde yayılırlar kimileride sadece belirdikleri sayıda kalırlar. İnternette siğille ilgili bazı geyikler dönmektedir. Adam demiş siğile idrar iyi geliyor ben yaptım geçti falan diye bu gibi şeyler ne kadar doğru bilinmez ama daha bir çok şey yazmışlar ki pekte inandırıcı gelmiyor açıkçası

Siğile ilaç tedavisi!

Eczanelerde satılan bir kaç çeşit siğil ilacı bulunmaktadır. Eczacınızada danışarak size vermiş olduğu ilacı düzenli bir şekilde kullandığınız taktirde siğilden kurtulabilirsiniz.

Bir kaç kişi (verrutol) adı altında bir siğil ilacında fayda gördüklerini yazmışlar bizde biraz araştırdık ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yalnız dikkat edilmesi gereken ilacı uygularken sadece siğil üzerine uygulayın yakma etkisi olduğu için siğil olmayan bölgeye temas ettiği zaman cildi tahriş etme gibi ufak bir yan etkisi vardır.

Siğile çok basit bitkisel çözüm!

Bir arkadaşımız elinde üst kısmında on beş tane kadar mercimek büyüklüğünde siğiller olduğunu söylemiş. Çok ta zor olmayan bu yöntem gayet kolay ve hiç bir yan tesiri yoktur.

İncir ağacının küçük bir dalını kırmış ve kırılan yerden beyaz renkte (incir sütü) bir sıvıdan bahsetmiş bunu siğillerin üzerine sürmüş ve siğillerin bir kaç gün içerisinde soyularak döküldüğünden bahsetmiş. Bu uygulamayı bir kaç gün, günde 3 veya 4 defa yapmış en fazla bir hafta içerisinde tamamen siğillerden eser kalmadığını yazmış.

Doktor tedavi yöntemi!

**Bir diğer yöntemde doktorların yapmış olduğu tedavidir. Bu tedavi sonrasında bir çok insan siğillerden kurtulmuş fakat biraz acı veren bir uygulama olduğu için pekte cesaret edilmiyor.

Azot gazı ile dondurarak yakma adı altında bu tedavi siğillerin olduğu bölgeye azot gazı uygulanıyor ve siğiller sanki yanmış gibi etkileşime girerek dökülüyor.

Acı verdiği çok açık ortadadır elimiz ateşten yandığı zaman nasıl kabarır ve su topla bu yöntemlede siğilin olduğu o bölge kabararak su topladığı söyleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.