Service Error 503 Hatası nedir?

Özellikle bir dönem blogger kullanıcıların baş belası olan Error 503 hatası hakkında kısa bir bilgi vermek istedik. Blogunda bu hatayı alanlar veya bir şekilde karşılaşanlar için 503 hatası nedir konusunda kısa bir bilgi edindirmeye çalışacağız. Dolayısıyla hata hakkında bir fikir sahibi olmuş olacaksınız.

Aslına bakarsanız 404 sayfa bulunamadı hatasına benzer bir yapıdadır. 404 hatasını birçoğumuz karşılaştığımız için biliriz. Aradığınız içerik o sitede değilse, bir şekilde URL’si değişmiş, silinmiş veya taşınmışsa yani artık orada değilse “404 sayfa bulunamadı” hatasını alırız. 503 hatasındaki fark sayfanın herhangi bir değişikliğe uğramadığıdır. Yani aradığınız sayfa aslında orada ve herhangi bir sorun yok. Sorunun server’dan kaynaklandığını bilmeliyiz. Serverda o an bir sorun vardır ve bu sorun server sorunu çözülmeden ilerleyemez. Sorun aşılamadığı için de bu hatayı alırız.

error 503 hatası

Service Error 503 Hatası nasıl çözülür?
Çözümü için server değiştirme gibi bir yol maalesef yok. Eğer fazla sayıda eklenti kullanıyorsanız biraz azaltmanız gerektiğini hatırlatalım. Düşük boyuta sahip resim kullanımı ve temanın daha hafif kodlarla yazılmış olması bu hatayı almanızı en aza indirecektir. Fakat yine de almanızı etkileyecek bir çok neden vardır. Siteden siteye değişiklik göstereceği için bu kadar bilgiyle kapatalım. 😉

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.