Servet harcamadan saç uzatma teknikleri

Uzun ve bakımlı saçları her kadın ister kimi uzunluğundan sıkılır ve kestirir sonra pişman olur. Bir an önce uzasın diye denemedikleri yöntem kalmaz. Birde yakınlarda arkadaşının yada akrabasının düğünü falan varsa eyvah saçlar kısa ve bu halde rezil olmaktan korkuyorsunuz o zaman yazının devamını dikkatlice okuyun ve gerekli işlemleri uygulayın saçlarınız uzasın.

Sığır iliğinin saç uzatamaya birebir olduğunu duyduk ve sizlerle paylaşmak bakalım yöntemi uyguladıktan sonra fayda görecekmisiniz. Biz bir kaç yorum okuduk ve şikayetçi olan görmedik. Sizde gerekli uygulamayı aynen uygulayın saçınızın hızlı bir şekilde uzadığını fark edeceksiniz.

MALZEMELER

  • 1 Bemiks ampul (vitamin iğnesidir, eczanelerde bulabilirsiniz)
  • 1 Hindistan cevizi yağı
  • 1 Tatlı kaşığı hint yağı (eczane ve attarlarda bulabilirsiniz)
  • 1 Tatlı kaşığı badem yağı (eczane ve attarlarda bulabilirsiniz)
  • 1 Çay bardağı İLİK (kasabınızdan rica ederek temin edebilirsiniz)
  • 1/2 Çay bardağı zeytin yağı

HAZIRLANIŞI
İliği bir kaba koyarak eritiyoruz. Yalnız ilik kokusu pek hoş değildir o yüzden isteğe bağlı menekşe yağı damlatılabilir. İliği erittikten sonra cam bir kaba koyunuz ve içerisine Hindistan cevizi yağı, hint yağı, badem yağı, zeytin yağı ve bemiks ampulu kırarak iliğe ekliyoruz daha sonra bir güzel karıştırıyoruz. Dikkat edin ilik soğudumu donar ve malzemeleri karıştırmanız zorlaşır o yüzden hızlı olarak karıştırın

UYGULANIŞI
Bir fırça yardımı ile karışımı saçlarımıza uyguluyoruz. Daha sonra yavaş ve dairesel hareketlerle masaj yapıyoruz. Saç dipleri de dahil bütün saça güzelce yedirdikten sonra bone veya streç film yardımı ile saçımızı sarıyoruz ve fön makinesi yardımı ile 1 veya 2 dakika saça ısı veriyoruz. En az 45 dakika ortalama bir buçuk saat bekletiyoruz. yıkandıktan sonra farkı göreceksiniz sadece saçlarınız uzamakla kalmıyor hem parlaklık kazanıyor hemde güçleniyor.

Bu kürü ilk ay haftada birkez, ikinci ay iki haftada bir kez, üçüncü ay ise ayda bir kez uyguluyoruz.

Gelelim en sıkıntılı yerine çünkü temizlemesi epeyce zor olacak. Bir arındırıcı şampuan ile işiniz biraz daha kolaylaşabilir. Normal şampuanda olur ama defalarca yıkamanız gerekebilir. Saçı temizledikten sonra korkmayın koku temizleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.