Samsung Galaxy S5

Dünya markası Samsung yeni Galaxy S5 modelini çıkaracağı ile ilgili Kore’den bazı duyumlar çıktı. Samsung’un amiral gemisi diye bahsedilen S5 Samsung’un yeni nesil akıllı telefonu olacak. Biliyoruz ki S3-S4 ve bunların birde minileri var. Sonrasında ise S5 bizden tavsiye S4 almayı düşünüyorsanız biraz daha bekleyerek S5’e sahip olabilirsiniz.

galaxy S5 yeni nesil

Kore‘den gelen duyumlara göre çoktan S5 yapımına başlanmış ve toplu üretimine ise Ocak 2014‘te başlanacağı duyurdu. Türkiye’ye gelmesi ise Şubat veya Mart 2014’te gelmesi kesin gözüyle bakılıyor.

Samsung Galaxy S5 beklendiği üzere 64-bit CPU ile geliyor. Ayrıca Galaxy S5 Samsung’un ilk defa kullanacağı Heterojen Çok İşleme {HMP) Exynos } özelliğine de sahip olacak. S5 için bir diğer artı da elbette aynı anda 8 çekirdeği çalıştırabilen küçük bir çiple olması. Yine de kesin bir şey söylemek için erken çünkü Qualcomm Snapdragon ile bu sürece dahil olmayı istiyor.

İki farklı kasa ile gelmesi beklenen S5 her ikisininde özellikleri aynı sadece birinin kasası metal diğerini ise plastik olacağı duyumudur.

S5 ekran boyutunun hiçte küçük olmayan 5-inçlik ekranı ile teknolojiyi dibine kadar yaşatacak gibi görünüyor. Galaxy S5 OLED ekran, 4000mAh batarya ve tutuşu kolay bir yapıda geleceği söylentileri var. Android 4.4 KitKat ile sunulacak. Ayrıca Samsung Galaxy Gear 2 akıllı saati ilk nesil versiyon %20-15 daha ince bir Gear, S5 il beraber gelebilir. Galaxy S5 ve Gear 2 senkronize edilmiş uygulaması ile tüm oyunları beraberinde destekli olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S5 geldiği zaman diğer ürünlerin önünü keseceği kesin gözle bakılırken cihazın Samsung’un yeni amiral gemisi diye adlandırdığını hiçte küçümsememek gerekir. Beklenen tarihten dahada erken gelme ihtimalinin olduğu söylentileride yok değil. Siz yinede yeni bir cep telefonu alırken tekrar düşünün S5’i önce görün sonra karar verin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.