Ruj Sürme Teknikleri! (yeni trend)

Hiç kuşkusuz bir bayanın dış görünümünde en dikkat çekici unsur dudaklarıdır. Tabi ki dikkat çekmesi için çekici ve gösterişli olması gereklidir. Bir bayanın dudakları ne kadar dolgun ve canlı görünürse bi o kadar da dikkat çekici olurk. Dudakta çekicilik dendiği zaman ilk akla gelen isim şüphesiz Angelina Jolie‘dir. Yazımızdaki teknikleri uygulayın farkı göreceksiniz.

ruj sürme teknikleri

—Dudaklarınızın kalıcı ve belirgin olmasını istiyorsanız, dudak kalemi kullanmalısınız ki çok fayda sağlıyacaktır. Rujunuzda daha kalın bir dudak kalemi kullanmanız size artı getirecektir.

—Dudaktaki kalıcılık ve belirginlik tamamdır. Bir de yumuşak bir görüntü elde edebilmek için likit ruj kullanmalısınız. Böylelikle ortamdaki bütün erkeklerin başını döndüre bilirsiniz.

—Dudaklarınız kalın ve dolgun ise koyu renk rujdan kaçınmalısınız. Dudaklarınız kalın olduğu için hatalar daha belirgin olcaktır. Şeftali tonları renkler kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Hatta sadece parlatıcılı nemlendiriciler bile yeterli olacaktır.

—Dudaklarınız ince ise gene fazla koyu renk rujdan kaçının ama koyu renk kullandınız ise alt dudak ortasına parlatıcı ekleyerek daha dolgun görünmesini sağlaya bilirsiniz.

Ruj Temizliği uygulanışı?

—Tabiki çok önemlidir çoğu bayan ruju çıkarmak için dudaklarını tahriş edebiliyorlar. Rujun dişlere bulaşmasını engellemek için işaret parmağı ile dudak kenarlarını temizleyin daha sonra parmağınızla dudak üzerinden yumuşak bir şekilde geçiniz ki dişlerinize bulaşmasını ciddi oranda azaltacaktır.

—Orta yaş yani 50 yaş civarı bayanlar krem ruj kullanmalıdırlar. Diğer ruja göre daha sağlıklı olcaktır. Ruj seçimi ise nemli olmasına dikkat etmelidirler.

—Temizliği ise yumuşak bir şekilde dudağı tahriş etmeden silmeli. Ruj yaparken bu işlemini unutmamak daha iyi olur. Ne kadar kalın ruj o kadar zor temizliktir. Temizledikten sonra dudaklarınıza nemlendirici krem sürünüzki dudaklarınız temizlendikten sonra kuruyup pul pul atmasın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.