Pinterest Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyada son zamanlarda patlama yaratan pinterest gün geçtikçe büyümeye devam ediyor her geçen gün çığ gibi büyüyen pinterest herkes tarafından üye oluna bilen paylaşım sitesidir. Her yıl ortalama olarak %145 büyüyen bir siteden bahsediyoruz.Şimdilerde herkes pek ne olduğu bilmeden bile üye olup geçiyor. Biraz zaman geçtikten sonra büyük ihtimalle ben bu siteye üye olmuştum acaba ne işe yarıyor diye aradığı zaman istediği sorunun cevabını bulabilsin diye bizde bu yazıyı yayınladık. Bakalım pinterest neymiş..

pinterest 2

Pinterest Nedir?

Pinterest’in kelime anlamı Pin (iğnele), interest (ilgi alanı) yani ilgi alanı iğnele demek. Şimdi az çok ne olduğunu anlamaya başlamışınızdır. İlgi alanlarınızı iğneleye bileceğiniz bir pano larak ifade edilmesi sanırım daha doğru olur. 2010 yılında kurulmuş şimdilerde yeni yeni tutulmaya başlanan bir paylaşım sitesi, internette veya bilgisayarınızda hoşunuza giden bir resmi oluşturduğunuz panoya iğneliyorsunuz.

Pinterest’in aşağı yukarı 10 Milyon kullanıcısının olduğu söyleniyor. Aynı facebook’taki gibi takip etme mantığı bulunmaktadır. İnternette sörf yaparken gözünüze bir resim çarptı Pin it uygulaması ile direkt hesabınızdaki panoya iğneliyorsunuz. Kullanımı çok basit hiç bir zorluğu bulunmamaktadır. Öyle ki Pinterest’in kullanıcılarının çoğunluğunun bayan olduğuda söylentiler arasında.

Pinterest’le neler yapılır?

İnternette konu ne olursa olsun paylaşıp panonuza iğneleyebilirsiniz. Gördüğünüz sizin için önemli olan resmi pinterest’e iğnelediniz bu bir indirimde olan kıyafet olabilir yada yemek tarifini daha sonra tekrar bakmak için pinterest,’te iğneleyerek istediğiniz zaman bakabilir ve o resim üzerinden gördüğünüz sayfayada yönlendirebilir. O an için işiniz vardı siteyi ve yemek tarifini kaybetmek istemiyorsunuz yapmanız gereken Pin it ile istediğiniz zaman giriş yaparak o görseli inceleyebilirsiniz.

Bir de diğer paylaşım sitelerinden farklı özelliği ise Gift (hediye) seçeneğidir. Belirli fiyat aralığı seçerek hediye alabiliyorsunuz. Bu hediye görsellerini ise repinleyebiliyorsunuz. Bilmeyenler için bir göz atmanızı öneririz. Hoşunuza gidecek yeni buluşlarda bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.