LAPTOP ısınıp kapanma, donma sorunu çözümü!

Genelde bu ısınma laptop veya notebook bilgisayarlarda görünür. Masaüstü bilgisayarlarda bu durum pek olmaz. Günlük hayatta bilgisayar elimiz ayağımız gibidir ki bizler gibi bilgisayarsız iş göremeyen insanlar da bir hayli çoktur. Bir sorun var iş çalışması sırasında laptop’unuz ısınıp kapanıyor aksilik bu ya kapanma sırasında bilgilerinizide kaydetmiyorsa vay halinize yapmış olduğunuz emeklerin hepi çöpe gitti demektir. Yazımızı takip ederek bu duruma çözüm bulabilirsiniz.

laptop ısınma sorunu çözüm

Isınma sorunu genelde parçaların tozlu olması ve fanın rahat dönmemesi onucu oluşur. Masaüstü bilgisayarlarda geniş alan olduğu için ısınma olmaz. Laptoplarda alan dar olduğu için ufak bir toz tanesi bile fanın düzgün çalışmasını engeller.

Çalışmayan fanı temizlemek için mevcut kapağı sökmeniz gerekmektedir ama bu iş zahmetli ve dikkat gerektirir. Laptop hassas bir cihaz olduğu için küçük bir hatanız daha büyük sorunlara yer açabilir. O yüzden yardım almanız ve bununla ilgili videoları takip etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Laptop fanı temiz ve çalışmıyor ise fan yanmış olabilir. Yanma olayına yapacak bir şey yok değişmesi gerekir. Buna alınması gereken önlem ise yani yanmadan öncesini kastediyorum. Laptoplara özel yapay fan denilen Laptop’un altına konulan USB giriş ile elektrik alan cihaz sizi bu sıkıntıdan kurtaracaktır. Laptop’unuzu soğutarak herhangi bir ısınmaya ve yanmaya karşı koruyacaktır. Sadece Laptop’u soğutmak için kullanılır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.