iOS 7 untethered jailbreak nasıl yapılır?

İOS 7 untethered jailbreak sonunda yayınlandı ve nete düşer düşmez sizinle paylaştık. Evad3rs ekibinin aylarca üzerinde çalıştığı İOS 7 sürümünü sonunda piyasaya sürdüler. Artık İOS 7 untethered jailbreak kullanımda

iOS 7.x yüklenmiş tüm cihazlara untethered olarak jailbreak yapabilirler. Daha detaylı bilgi resimli anlatım ile yazının devamındadır.

iOS 7 untethered jailbreak nasıl yapılır?

1-) ilk olarak yapmanız gereken Evasi0n 7 untethered jailbreak aracını indirmelisiniz.

2-) Cihazınızın İOS 7.0/ İOS 7.0.4 cıhazınızın pc’ye bağlı ve açık olması gerekmektedir. Cihazınızın parola koruması aktifse sim kartta dahil hepsinin şifrelerini iptal edelim.

3-) Jailbreak uygulamasını çalıştıralım.

evasi0n7-jb-1

4-) Jailbreak butonun aktif olduğunu göreceksiniz. Eğer buton aktif değilse cihaz bilgisayar bağlantısını kontrol edelim. Buton aktif olduktan sonra tıklayarak işleme başlayın

Daha sonra hiç bir tuşa basmadan işlemlerin sürmesini bekleyin.

evasi0n 7.x yeni

5-) Cihaz aşamalar ilerledikçe alıp kapanacak sizin yapmanız gereken hiç bir tuşa basmadan beklemeye devam etmek. Dikkat edin herhangi bir tuşa basarsanız işlem başarısız olabilir.

evası0n7-jb-2

6-) Cihaz açıldığında ekran kilidi yana çekerek açalım ve ekranda Evasi0n 7 uygulamasını göreceğiz. Uygulamya tıklayarak işlemlerin devam etmesini sağlayalım. Tuşlara gene dokunmuyoruz.

evası0n7-jb-3

7-)Cihaz gene kendi kendine işlem sırasında açılıp kapanacaktır. Hiç bir tuşa basmadan sabırla bekliyoruz.

evası0n7-jb-4

8 -) cihazı açmanız için size mesaj verecektir, cihazı açalım ve ekranda Evasi0n simgesi görünecek yapmanız gereken ekran kilidini açarak devam etmek.

evasi0n7-jb-5

9-) Son adım Jailbreak aracı işlemi tamamdır. Cihazı açıldığında Cdia simgesinin geliğini untethered jailbreak başarı ile yapıldığını göreceğiz.

İşleminiz tamamdır. Bazen cihazlarda donma ve takılma olduğu duyumlarını alıyoruz güncelleme yapmadan önce eski sürümü yedeklemenizi öneririz ki daha fazla sıkıntı çıkarmasın.

iOS 7 Untethered jailbreak uyumlu Tweakler

iOS 6.1.3 & 6.1.5 iPhone 3GS / A4 tethered jailbreak’i untethered yapma

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.