Göz Kanlanmasının Nedenleri Nelerdir ?

Göz kanlanmasının nedenleri nelerdir ? Göz kanlanmasına evde uygulanacak tedavi yöntemleri nelerdir ? Göz neden kanlanır ve tedavi yöntemleri nelerdir ? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız bu konumuza göz atabilirsiniz.

Göz kanlanmaları, genellikle yorgunluktan ve uykusuzluktan kaynaklanmaktadır. Ayrıca çok fazla televizyon izlemek ve bilgisayar ekranına bakmakta gözlerimizi oldukça yoracaktır ve bir süre içerisinde gözlerimizin kanlanmasına neden olacaktır. Ayrıca fazla sıcak ve soğuk ortamlar, rüzgarlı ve klimalı ortamlarda çok fazla zaman geçirdiğimizde bir süre içerisinde gözlerimizde yanma, kaşınma ve kanlanma gibi belirtiler ortaya çıkacaktır.

Göz kanlanmasının ve göz kurumasının temel nedenleri arasında uzun süreli bir yere bakma ve belirli bir süre içerisinde gözlerin kuruması, gözler üzerinde kızarıklıklara ve kanlanmalara neden olacatır. Dikkatimizi belirli bir çalışmanın üzerine verdiğimizde gözlerimizi normalden daha az miktarda kırparız ve gözyaşımız göz yüzeyini ıslatmaz, bu nedenle kızarıklık ve kuruma oluşur. Çapaklanma, alerji gibi sorunlarda gözümüzü kızartan diğer etkenler arasında yer alabilir. Bu gibi sorunlar, göz içerisinde yer alan damalarda farklı salgıların farklı miktarlarda salgılanmasına neden olur ve bu salgılar gözde kanlanma ve kızarma gibi belirtiler ortaya çıkartabilir. Bu gibi durumlar çok sık bir şekilde oluyorsa ve sizi rahatsız ediyorsa mutlaka doktorunuza başvurmalı ve tedavi gerekiyorsa tedavi olmalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.