Android Telefonlarda Ekran Videosu Nasıl Çekilir

Bir çok arkadaşımızın akla geldiği zaman lazım olan ekran videosunu çekemiyormuş. Bilgisayarlarda bu işlem çok basittir.Cep telefondada çok işe yarayacağına eminiz. İstediğimiz görüntüyü anında video olarak kaydedebiliriz ki bu ize çok fayda sağlıyacaktır. Android cep telefonlarındada bu isteğinizi çok basit yollarla gerçekleştirin.

Android cep telefonlarında ekran videosu çekmek için Z-Screen Recorder adlı bir program indirmeniz gerekir. Telefonda yapmış olduğunuz bütün işlemleri video olarak kaydeder. Hatta fotoğraf bile çektiği söyleniyor. Bu sayede arkadaşlarınıza istediğiniz herşeyi delil olarak göstere bilirsiniz.

Bu programın bazı zorluklarıda mevcuttur. Telefonunuzun wifi özelliği açıkken bu program çalışmaz. Yapmanız gereken wifi’yi kapatarak programı açıyorsunuz onrasında tekrar isterseniz tekrar wifi’yi açabilirsiniz. Daha sonra cep telefonunuzu ROOT etmeniz gerekiyor.

Root Nedir?

Android işletim sistemleri Linux tabanlı bir işletim sistemidir.Nasıl windows işletim sistemlerinde tam yönetim olarak administrator yetkisi veriyorsak android işletim sistemlerindede root’un anlamı odur yani cihaza kullanım için tam yetki vermektir.Bu root işlemi sayesinde cihaza istediğiniz müdahaleyi yapabilirsiniz.

Root Sıkıntısı: Android cihazınıza root işlemi yaparsanız cihazınız garanti dışı kalacaktır!

Android cihazlar Z-Screen Recorder programı Google Play‘den indirebilirler…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.