Casper notebooklarda Recovery nasıl yapılır?

Günümüzde Casper marka notebook kullanıcı bir hayli fazla, cihazlarını nasıl recorvey (format) edecekleri hakkında detaylı bilgiyi sizinlere aktaracağız. Yazıdaki işlemleri sırası ile yaparsanız Casper Nirvana notebook’larınızı başarılı bir şekilde format etmiş olacaksınız. Sadece notebook değil, ultrabook gibi yaşantımızda önemli yer kaplayan cihazlarınızıda recovery edebilirsiniz.

casper recorvery

Bu işlemleri yaptıktan sonra tek tuşla cihazınıza formatlama yapabilirsiniz. Casper marka cihazınızı F11 Recorvery tuşu ile format edebilirsiniz. Bazı Casper Nirvana cihazlarında recorvery tuşu F9‘da olabilir. İki tuştan birinde işlem yapacaktır.

Casper Recorvey (FORMAT)

**(Birinci aşama) Recorvery tuşuna basın (F11 veya F9) sisteme giriş yaparak verilen uygulamaları dikkatlice sırası ile yerine getirelim

recorvery

**(İkinci Aşama)Açılan ekranda Enter tuşuna basıyoruz. Mouse arızalandı diye korkmayın çünkü işlemleri klavyeden yapmanız gerekiyor.

Sistemdeki bilgileri yedeklememiz konusunda bizi uyaran bir yazı çıkacaktır. Uyarıyı onaylayarak devam edelim

recorvery2

**(Üçüncü Aşama) Uyarıya onay verdikten sonra *Sistem kurtarmasına devam etmek istiyormusunuz* diye yeni bir uyarı çıkacaktır onaylayarak devam ediyoruz.

**(Dördüncü Aşama) Kurtarma işlemi başlayacaktır. Ortalama 30 dk gibi bir süre beklemeniz gerekecek işlem sırasında hiç bir tuşa basmadan bekleyin. İşlem otomatik olarak devam edecek

recorvey3

**(Beşinci Aşama) İşelem tamamlandıktan sonra sistem birkaç kez açılıp kapanacak bunun için çıkan uyarıyı onaylayın ve bekleyin

recorvey4

**(Altıncı Aşama) Ayar yapacağımız yeni bir kutucuk açılacak dil seçimi, tarih, saat ve klavye seçimi gibi ayarları yaparak İLERİ tuşuna basıyoruz.

recorvery5

Cihazınızın Recorvery işlemi tamamlanmış olup kullanıma başlayabilirsiniz. C sürücüsündeki bilgiler silineceği için yedeklemenizi öneririz aksi taktirde hiç bir sorumluluk kabul etmiyoruz 😉

İşlemler aslında çok basit, işlem başladıktan sonra sizi yönlendirecektir gerekli talimatları yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.