Android Güvenli Mod Aktif Etme

Güvenli Mod Nedir?
Android Teblet ve Cep telefonlarında güvenli mod uygulamsı bulunmaktadır. Sistemde olan çeşitli sıkıntıları düzenlemek için, normale getirmek için kullanılan bir uygulamadır. Bu gibi sıkıntılara güvenli mod aktif ettikten sonra müdahale etmek daha sağlıklıdır. Bu mod sayesinde hatalı olan bölümlere müdahale edilebilir.

android güvenli mod

Güvenli Mod Nasıl Açılır?
Android 4.1 Jelly Bean ve öncesi sürümlerde güvenli moda girmek için cihazı kapatıyorsunuz.

Cihazı kapattıktan sonra güç butonuna basılı tutuyoruz. Cihaz açılıp, ekran logosu görünce ses kapama ve açma butonuna aynı anda basıyoruz.

Bu sayede yapmak istediğiniz değişimler güvende olacaktır. Korkmayın cihazımdaki diğer programlara sıkıntı çıkarmaz biz denedik gayet güzel çalışıyor.

Diğer 2. Yöntem
Cihazı kapatmak için uzun süre güç düğmesine basın. Karşınıza cihazı kapat, uçak modu açık ve yeniden başlat seçeneklerinin bulunduğu bir kutu çıkacak. Bu kutudaki telefonu kapat butonuna uzun süre bastığınızda, cihazı güvenli modda açalım mı diye bize bir soru yöneltilecek. Buna evet yanıtı verdiğimizde cihaz, tekrardan başladığında güvenli moda girmiş olacak. Artık yapmak istediğiniz işlemi güvenli modda gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuz veya tabletiniz güvende olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.