2014 Emekliye Zam Ne Kadar?

2014’te emekliye ne kadar zam yapılacak, En düşük emekli maaşı ne kadar olacak, emekliye 2014’te yapılacak olan zam oranı merak edilen tüm bilgiler yazımızın devamında mevcuttur. Yapılan zam ne kadar az olsada yinede emeklilerin yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Bakalım 2014’te emekliye zam oranı neymiş

emekli zam oranı

2014 ocak ayında memur emeklinin maaşı 140 TL artacak ve enflasyon farkı da verileceği konusunda kesin gözüyle bakılıyor.

Ocak ayında maaşları 140 lira artacak olan memur emeklilerine, ayrıca enflasyon farkı da verilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Toplu sözlemede memurların taban aylıklarında 175 TL artış olacağı söyleniyor. Yani sonuç olarak memurların maaşları NET olarak 123 TL aratacak.

Taban aylıktaki bu artışlar 1.9 milyon emeklinin de maaşına yansıyacak. Buna ilave olarak da ocak ayında enflasyon farkıda verilmesi gündeme geleceği söyleniyor. 2013 yılında emekliye ikinci altı aylık kısmı için %3 zam verilmişti ve enflasyon oranın 3’ü geçmesi durumunda fark verilecekti 2014 yılındada aynı şekilde olacağı söyleniyor.

Ayrıca emeklilerin maaşlarında düzenlemede olacağı gündemde kademeli olarak emekli olanların ve kademesiz, görev süresine göre yeni düzenleme yapılacak. Şu an daha eskilerde emekli olanlarla şimdi emekli olanların maaşlarında ciddi bir fark mevcut konu bu olunca düzensizlik sıkıntısı yaşanıyor. 2014’te bu sorunada çözüm bekliyen emekliler dört gözle yapılacak düzenlemeyi bekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.